https://www.booked.net/
+11
°
C
+13°
+
Adana
Pazartesi, 18
7 Günlük Hava Tahmini
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 14:57 Bu haber 409 kez okundu
 
Adana’da işsizliği çözecek hamleler yapılıyor
 
 
SİYASET Haberi


AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana ile ilgili yerel basını çok önemsediklerini belirterek, “AK Parti ailesini olarak 18 yıldan beri basın emekçisi arkadaşlara her zaman hukuk çerçevesinde içerisinde kalması ve ülkenin yasalarına uygun hareket edenlerle çok kıymetli ve anlamlı işlere imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Ay, “Adana sadece Türkiye’nin sebze meyve üretiminin yüzde 45’ini karşılayan bir bölge olmaktan ziyade, çok nitelikli bir ihracata yönelecek. Hem Enerji İhtisas Bölgesi, hem tarla balıkçılığıyla bence Adana bundan sonraki süreçte işsizlik konularını çözecek ve büyük bir ivme kazanacaktır. Bunlar için hep birlikte ortak bir irade ortaya konulması lazım. Biz AK parti olarak Karataş ve Yumurtalık’ın gelişmesi noktasında aktif irade ortaya koyuyoruz” dedi. 
 Ay’ın değerlendirmeleri özetle şöyle: 
26  BİN AİLEYE GIDA YARDIMI ULAŞTIRDIK
“Göreve geleli yaklaşık bir yıl olacak. 20 Kasım itibarı ile bir yılımızı devirmiş olacağız. Göreve geldikten hemen sonra partimize emek sarf eden, bir gün dahi olsa alın teri döken bütün kardeşlerimizle biraraya gelmek için yoğun çaba harcadık. Partimizde bizden önce il başkanlığı yapmış olan bütün il başkanı arkadaşlarımızı ziyaret etmek suretiyle onlarla istişare edip fikirlerini aldık. Bunun dışında daha önce ilçe başkanlığı yapmış, yönetim kurulu üyeliği, belediye başkanlığı, kadın kolu başkanlığı, gençlik kolu başkanlığı yapmış arkadaşlarla biraraya geldik. Ve hemen parti çalışması anlamında, yönetimlerimizi kurup ondan sonra “Bismillah” deyip göreve başladık. Bu görevden sonra da ilçelerimizi karış karış gezdik. Teşkilatların en önemli görevi 15 ilçede kurulu olan yönetimleri ile ilgili sağlıklı ve ahenkli bir çalışma ortamı kurmak ve bu çerçevede her an seçime girecekmiş gibi teşkilatları diri tutmak. Biz bu çerçevede 15 ilçemizi gezmek suretiyle, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ana kadememizle teşkilatımızı diri olması noktasında sürekli istişare ve iletişim halinde olduk ve teşkilatlarımızda buna görev yapılandırdık. Akabinde dünyayı etkisi altına alan bir salgın vakasıyla karşı karşıya geldik. Sosyal sorumluluk gereği Adana’da  yaklaşık 26 bin aileye gıda ve maske yardımı ulaştırdık. Bunu yaparken de teşkilatlarımızla Vefa destek gruplarına destek verdik. Kendi teşkilat mensuplarımızla maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak suretiyle vatandaşlarımızın yanında olduk.”

 2021’DE VİTES YÜKSELTECEĞİZ

“Kongre süreçlerimiz devam ediyor. 12 ilçemizin kongresini tamamladık. Kadın kolları kongresi devam ediyor. Gençlik kolları kongremiz bir yandan devam ediyor. Kalan 3 ilçemizle birlikte yılsonuna kadar, bir aksilik olmazsa en kötü ihtimal Ocak ayı içerisinde il kongresini yaparak bütün ekibimizle birlikte Adana’da 2021’le birlikte yepyeni bir anlayışla, bugüne kadar ki mücadelemizi vites yükselterek devam ettireceğiz. Adana’da teşkilat olarak 1 Haziran’la birlikte genel merkezimiz, tarafından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatları doğrultusunda Türkiye’de her yıl 1 milyon yeni üye hedefi belirlenmişti. Adana’mızda bu çerçevede bize verilen rakamın yüzde 50’sini artırmak suretiyle Haziran ayından yıl sonuna kadar 60 bin yeni üye hedefi belirledik. Bu çok önemli bir rakam. Bu rakamın söylenişi kolay. 60 bin üye demek 60 bin umut, 60 bin insan, 60 bin yürek demek. Biz 60 bin yeni üyemizi kazandırmak için 15 ilçede seferberlik haline geçtik. Hamdolsun yılsonuna kadar belirlenen süreyi iki ay öne çekmek suretiyle kasım ayının hemen başında 62 bin üyeye ulaştık. Önemli bir başarıya imza attık. Seçime katılan seçmenlerle bu sayıyı orantıladığımızda Adana’da seçmenin yüzde 5’i AK Parti’ye üye oldu. Bu çok önemli bir şey. Şu an itibarıyla bugüne kadar yapılan üyelerle birlikte üye sayısı 300 bini geçti. Biz Adana’da 300 bin kişilik çok büyük bir AK Parti ailesiyiz. Yeni dönemde hepsiyle birebir iletişim halinde olacağız. Üyeliğin sadece resmiyette olmadığını, onları da sistem içerisinde entegre ederek, istişare ederek ve büyük Adana’dan büyük Türkiyle fotoğrafına Adana olarak büyük katkılar koymak için çaba sarf edeceğiz.”
UCUZ SİYASİ POPÜLİZM İSTEMİYORUZ
“En kuzey ilçemizden en güney ilçesine, en doğusundan en batısına kadar bütün ilçelerimizde, mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı gezerek bütün vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için mücadele sergileyeceğiz. Adana’nın bütün sosyal konularında ve yatırımları konusunda aktif bir irade ortaya koyuyoruz. Her ne kadar Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, yönetimini, belediye başkanını kıymetli seçmenler CHP noktasında bir irade ortaya koymuşken, aynı seçmen belediye meclisini yönetme hakkını Cumhur ittifakına vermiştir. İttifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte meclisi yönetme iradesini Adana’nın âli menfaatleri üzerinde mücadele sergiliyoruz. Adana’da hayırlı ne iş varsa, o işin en başında o işin lokomotifi olan, o işi göğüsleyen o işe elini değil gövdesini ortaya koyan parti AK Parti’dir. Biz Adana’da plakasına yaraşır bir şekilde polemiklerle veya ucuz siyasi popülizmlerle değil Adana’nın plakası ile münhasır olarak yatırımlarıyla Adana’nın sanayisiyle, Adana’nın kendi imajını büyütecek konular gündeme gelmesini önemsiyoruz. Polemikler içerisine girmeyi asla doğru bulmuyoruz. Maalesef Adana’daki yönetim anlamındaki irade polemiklerden kendilerini bir siyasi rant beklediğini açıkça görüyoruz. Biz bunlarla ilgili dün olduğu gibi bugün de sesimizi çıkaracağız. Sessiz kalmayacağız. Yarın da aynı tepkiyi koyacağız. Eğer bu arkadaşlar bu işlerden vazgeçip paydaş olarak Adana’yı iyi yönetme noktasında irade ortaya koyarsa ittifak ortağımızla birlikte bu işte varız.”
YÜREĞİR BELEDİYESİ 
 “Yüreğir Belediyesi merkezdeki AK Partili belediye. Yapılan çalışmaları görüyorsunuz. İnşallah Yüreğir Belediyesi Adana’nın parlayan bir yıldızı olacak. Yüreğir Belediyesi’ne yapılan hizmetlerin Adana’nın tamamında olabilmesi için insanların 2023’ün 2024’ün gelmesi için gün sayacağını ümit ediyorum. Tek derdimiz bu aziz millete hizmet etmek. Bu çerçevede mücadele edeceğiz.”

GÜNEY ÇEVRE YOLU 
“Ulaştırma Bakanı ilk göreve geldiği gün telekonferansla bir toplantı yapmıştık. Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve il başkanları noktasında teşkilat olarak gündemimizde olan 3-4 konu vardı. Bu 3-4 konunun dışında Ulaştırma Bakanı’naherhangibir konuyu aksettirmedik. Bunlardan biri de Güney Çevreyolu Projesi. Bu konuyla ilgili bakan bey notlarını aldı. Bize de takibini yapıyoruz. İnşallah orayı da bitirip Adana’nın hizmetine sunacağız. Bizim başlayıp da yarım bırakacağımız iş asla olmaz. Bazen müteahhitten kaynaklı, bazen bürokrasiden kaynaklı, bazen de yerel bazı unsurlar mesela; Karataş yolu üzerinde 2 kilometrelik bir daralma söz konusu. Araştırma yaptığımızda kamulaştırmayla ilgili bir problem olduğunu söylediler. Ödenekten ziyade kamulaştırma davasından kaynaklı bir problem olduğunu söylediler. Biz Güney Çevreyolu Projesi’ni de hayata geçirme suretiyle Adana ulaşımına katkı koyacağız.”
İLÇELERE YATIRIMLAR GELMELİ 
“Yatırımlar iki irade ile ortaya konuluyor. Bir merkezi hükümetin yaptığı yatırımlar, iki; yereldeki belediyelerin yaptığı yatırımlar. Büyükşehir Belediyesi bizde olmadığı için merkezi hükümetin yatırımları noktasında irade ortaya koyuyoruz. Bu yatırımların ilçelere gelmesi noktasında da proaktif bir duruş sergiliyoruz. 600 rakım ve üzeri Kuzey ilçelerde oralardaki vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, onların ekonomiye katkı sağlayacak projeleri noktasında 26,5 milyonluk bir yatırım Adana’ya geldi.
KARATAŞ VE YUMURTALIK’TAKİ YATIRIMLAR SÜRÜYOR
“Güneyde Karataş’ta atık su arıtma projesi ve onların içmesuyu şebekelerinin yenilenmesi ve dalgakıranlar ve limanın derinleştirilmesi noktasında Ulaştırma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan projeler var. Aktif bir rol oynamak suretiyle bu hizmetlerin o ilçeye gelmesi noktasında inisiyatif aldık.  Yumurtalık’ta yapılacak olan bazı liman ve kamu yatırımları projeler var. Onlar da devam ediyor. Bazıları projelendirme ve ihale aşamasına geldi. Biz  güneydeki her iki ilçemizin konularıyla ilgili duyarlıyız. Çukurova kıymetli, bereketli topraklar üzerinde kurulmuş bu aksta Güneyde tarım yapanların, çiftçilerin her türlü sıkıntılarında biz onların yanında olmak için mücadele sergiliyoruz. Aşırı sıcaklar, dondan tutun da onların desteklenmesi noktasında ne varsa imkan çerçevesinde bunları yapıyoruz. O yüzden hep üreticilerimizle de sürekli iletişim halindeyiz.”
İŞSİZLİĞİ ÇÖZECEK İVME KAZANACAĞIZ
“Karataş’ta Tarla Balıkçılığı’nı hükümetimiz çok önemsiyor. Yıllık neredeyse 2 milyar liralık yani 300-400 milyon dolarlık bir ihracatın olabileceği bir alan. Çok önemli bir proje. Mecliste bunlarla ilgili düzenleme yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kuruldu. Bu OSB ile ilgili mütevelli heyetleri oluşturuldu. Bununla ilgili o havzada, Yumurtalık ve Karataş’ın olduğu yerde belki bu taşımacılığı yapacak küçük bir liman kurmak suretiyle balıkçılığın, deniz ürünlerinin tüm dünyaya ihracatı noktasında çık kıymetli işler olacak. Bunları yakından takip ediyoruz. Hepsi devam ediyor. Balık OSB, 25’er dönüm olmak üzere yatırımcılar gelecek. Enerji İhtisas Bölgesi var. Bu bölge sadece Türkiye’nin sebze meyve üretiminin yüzde 45’ini karşılayan bir bölge olmaktan ziyade, çok nitelikli bir ihracata yönelecek. Hem Enerji İhtisas Bölgesi hem tarla balıkçılığıyla bence Adana bundan sonraki süreçte işsizlik konularını çözecek ve büyük bir ivme kazanacaktır. Bunlar için hep birlikte ortak bir irade ortaya konulması lazım. Biz AK parti olarak Karataş ve Yumurtalık’ın gelişmesi noktasında aktif irade ortaya koyuyoruz.”

 
 
Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: Adana’da, işsizliği, çözecek, hamleler, yapılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
BSK
Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
38
0
4
2
12
18
2
Fenerbahçe
38
0
4
2
12
18
3
Gaziantep FK
34
0
2
7
9
18
4
Galatasaray
33
0
5
3
10
18
5
Hatayspor
31
0
5
4
9
18
6
Alanyaspor
30
0
6
3
9
18
7
Fatih Karagümrük
27
0
5
6
7
18
8
Trabzonspor
27
0
5
6
7
18
9
Antalyaspor
25
0
6
7
6
19
10
Yeni Malatyaspor
24
0
6
6
6
18
11
Başakşehir FK
23
0
7
5
6
18
12
Sivasspor
23
0
5
8
5
18
13
Konyaspor
22
0
8
4
6
18
14
Göztepe
22
0
6
7
5
18
15
Kasımpaşa
22
0
8
4
6
18
16
Çaykur Rizespor
21
0
7
6
5
18
17
Gençlerbirliği
19
0
9
4
5
18
18
Kayserispor
16
0
10
4
4
18
19
BB Erzurumspor
16
0
11
4
4
19
20
MKE Ankaragücü
15
0
11
3
4
18
21
Denizlispor
14
0
10
5
3
18
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı