https://www.booked.net/
+11
°
C
+13°
+
Adana
Pazartesi, 18
7 Günlük Hava Tahmini
Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 06:14 Bu haber 771 kez okundu
 
HAMASETLE GEMİYİ YÜZDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR!
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın bütün sorunlarına kulak verdiklerini belirterek, çözüm üretmek için pozitif katkı koymanın derdinde olduklarını söyledi.Ay, “Ancak Büyükşehir Belediyesi bu pozitif katkıyı koymak istemiyor. Biz bunu önce beceriksizlik olarak değerlendirdik, iş bilmezlik olarak değerlendirdik ama bir adım daha öteye gittiğimizde, işin içerisinde sadece beceriksiz bir yönetim yok. Kötü niyetli, popülizm yapan, algı siyaseti üreten, tamamen hamasetle gemiyi yüzdürmeye çalışan bir belediyeyle karşılaştık. Belediyede o kadar usulsüz ve sıkıntılı konular geliyor ki mutlak surette hukuk çerçevesinde hesabını soracağız” dedi.
 
 
SİYASET Haberi


HACZE DUYARSIZ VE SESSİZ KALAMAYIZ

Ay, gazetemiz Kurucusu Hakan Denizli’ye gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlerin üzerinden 16 aylık bir süre geçtiğini hatırlatan Ay, “Bu dönem zarfında Adana’da yapılan ne var? Somut ne var. Hangi konu takip edildi ve sonuçlandırıldı. Hiçbir hizmet yok. Bilboard belediyeciliği ön plana alınmış, tamamen algı üzerine yürütülen bir siyaset anlayışı var. Biz Adana’nın hak ve menfaatlerini koruma noktasında bir çalışma sergiliyoruz. Ama gelin görün ki maalesef görevi hizmet üretmek olan Büyükşehir belediye başkanı ve bürokratları, hizmetten ziyade belediyeyi partizanca anlayışla, propaganda söylemleriyle yönetme gayreti içerisinde. Ve bunları yaparken haksız ve mesnetsiz tavır sergiliyorlar. En son haciz meselesi çok utanç verici. Biz bunlara kayıtsız, duyarsız ve sessiz kalamayız” diye konuştu.

 

KAVGA VE POLEMİK DERDİNDE DEĞİLİZ

“Biz bir yanlış gördüğümüzde sesimizi çıkaracağız. Asla bir kavganın tarafı ve polemik dönemi geçirmek gayreti içerisinde değiliz. Bizim tek derdimiz Adanalı’ya hizmet. Bu çerçevede 18 yıldır milletin partisi olarak, bu millete hizmet ediyoruz ve etmeye devam ediyoruz. Adana’mızda stadyum meselesinden, Devlet Bahçesi köprüsü meselesine; Karataş’taki arıtma tesisine, Kuzey’deki dezavantajlı bölgelere hizmet, Yumurtalık’taki, Ceyhan’daki kamu yatırımlarının yapılması noktasında pozitif bir çalışma sergiliyoruz. Biz kuzeydeki Tufanbeyli’nin bir köyündeki konuyla da ilgiliyiz, en güneydeki Karataş’taki bir köyle de alakalı çalışıyoruz.”

 

ORGANİZE BİR İŞLEM Mİ VAR?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın haciz olayına ilişkin de ilginç değerlendirmelerden bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, şöyle devam etti: “Herkes kullandığı yetkileri kanundan alır. Kanundan alınmayan hiçbir yetki kullanılamaz. Bu belediye başkanı için de, milletvekili için de, sadece bir vatandaş için de geçerlidir. Herkes hukukun kendine vermiş olduğu hakları kullanır. İddialar vahim. Bu iddiaların bırakın tamamının gerçek olmasını yüzde 10’u dahi gerçekse fecaat. Çok ciddi problem. Yani Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ’de, belediye avukatının, aynı zamanda alacaklının avukatı olması Avukatlık Yasası anlamında da disiplin suçu ve bu kabul edilebilir davranış değil. Bütün bu olasılıkları bir yana hadi burada gözden kaçma, teknik bir hata var. Ki bu da sorun. Biraz daha kaşıyorsunuz, burada bir şebeke var mı, acaba organize bir işlem var mı?”

 

BELEDİYE 2,75 MİLYONLUK BORCUN YÜZDE 60 FAZLASINI ÖDEYECEK!

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay şunları kaydetti: “Yasa der ki 8 gün içerisinde faturanın içeriğine itiraz et. Faturayı eke koyarsınız. Tarafıma gönderilen faturadaki alımlar gerçek değildir dersiniz. İtiraz edersiniz faturaya. İtiraz evrakı yanınızda kalır. O faturadan dolayı sizi icraya verdiklerinde siz burada faturaya itiraz ettiğiniz için itirazınız mahkeme tarafından değerlendirilir. Bu iddialar vahim araştırılması gerekiyor. Belediyeye fatura geliyor, bu faturayı alıyorlar, sisteme işliyorlar. İtiraz etmiyorlar. 10 gün veya bir ay sonra takip geliyor, takibe itiraz ediyorlar. Böyle bir borcumuz yok diye. Kardeşim böyle bir borcun yoksa faturaya niye itiraz etmedin. Vahim olan tablo. Tabi biz tarafların kendi aralarındaki yapmış oldukları sözleşmeyi bilemeyiz. Ama burada kamuoyuna yansıyan olayı irdelediğimizde 2 milyon 750 bin TL’lik alacak için sadece bu alacak için, ortaya çıkan icra inkar tazminatı, yasal faiz, icra tahsil harcı, avukatlık masrafları, yargılama giderleri adı altında asıl alacağa bağlı olarak 1 milyon 536 bin liralık bir borç yükü var. Borcun nerede ise yüzde 60’ı sonradan oluşuyor. Belediye başkanı 2,7 milyon liralık borç için müteahhiti çağırsa; dese ki arkadaş seninle çalışacağız. Ben belediyeyi geldim aldım. Al sen şu 250 bin lirayı ben diğerlerini de 3-4 taksitte ödeyeceğim dese 1 milyon 536 bin liralık borç çıkmayacak.”

 

 BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ ETTEN DUVAR ÖRERDİ

“Bu beceriksizlik mi? Öncelikle bu beceriksizlik. Çünkü 2 milyar geliri olan bir belediye. O koltuk Adana’nın kendi koltuğu. O koltuğu belediye başkanı gerekirse gövdesini siper edecek, bu koltuğu vermeyecekti. Gelin Adana’nın koltuğu gidiyor deseydi. Bizim bütün belediye meclis üyeleri etten duvar örer o koltuğu haczettirmezdi. Biz utanç duyduk, üzüldük. Ama bizim duyduğumuz utancı, üzüntüyü belediye başkanımız şova çevirdi. Hemen gitti, bir okey masası getirmek suretiyle ucu kapalı kalemle, fotoğraf atarak mağdur edebiyatı yaptı. Bu Adana’ya yapılan büyük bir kötülüktür. Adanalı’ya yapılan büyük bir haksızlıktır. Adanalı bunu kabullenmez, kabul etmez. Türkiye’nin bir numaralı şehri, plakası ile münhasır olan şehre bu kötülüğün yapılmasını hicapla karşılıyor, üzüntü duyuyoruz.”

 

HACİZ GELDİĞİ GÜN NE YAPMIŞ?

“Burada Zeydan bey, eğer bu konulara kendisi vakıf değilse, bilgisi yoksa derhal çok etkin bir soruşturma yapmak suretiyle bu işleri ortaya çıkarması lazım. Biz burada Adana’nın ali menfaatleri için ne gerekiyorsa dün de söyledik, bugün de söylüyoruz. Yarın da söyleriz. Biz Adana’nın menfaatleri için her zaman Büyükşehir Belediye başkanımızın yanındayız. Adana’nın menfaati için ama Adana’nın menfaatinin dışında bir takım çevreleri finanse edecek, Adana’nın kaderine ipotek koyacak veya Adanalıları toplum nezdinde itibarsızlaştıracak bütün eylemlerin karşısında olacağız. Sahra Hastanesi yalanına nasıl sert tepki koyduysak, cami önündeki gazeteye nasıl sert tepki koyduysak, biz bu ‘Haciz Tiyatrosu’na da çok sert tepki koyuyoruz. Burada Zeydan bey, bu işlerden vazgeçsin, otursun. Sağlıklı bir düşünce içerisine girsin, çalışsın. İktidar olarak biz her zaman yanındayız. Seçilmiş bir belediye başkanı. Saygı duyuyoruz. Ama siz sürekli polemikten beslenmek isterseniz, belediyeyi partizanca kullanmak isterseniz, belediyeyi polemik konusu yapıp bilbord belediyeciliği yaparsanız, bir ay önce kurulmuş şirketten bilmem ne kadar, bilmem ne kadar maske alırsanız. Haczin geldiği gün para yok deyip de x, y, z kurumlarına hibe yaparsanız ve bunlar bizim önümüze iddia olarak gelirse hiç kusura bakmayın biz bunu kabul etmeyiz.”

 

BELEDİYELERDEN RESMİ OLARAK BELGE İSTEDİK

 “Süreci takip ediyoruz. AK Parti olarak hiçbir zaman için sözümüzün bir anlamı değeri var. Her konuya laf söyleme gayreti içerisinde değiliz. Bakıyoruz, arkadaşlarımız inceliyor. Bazı belgeleri de resmi olarak belediyelerden istedik. Hem Seyhan Belediyesi’nden hem Büyükşehir belediyesinden yazılar gelsin, konular çıksın. Burada Türk Ceza Kanunu anlamında “görevi kötüye kullanma varsa veya belediyeler kanunu anlamında bir usulsüz ve hukuka aykırı bir işlem varsa sonuna kadar gideceğiz. Asla bu yolda taviz vermeyeceğiz.'

Kaynak: Editör:
 
 
 
Etiketler: HAMASETLE, GEMİYİ, YÜZDÜRMEYE, ÇALIŞIYORLAR!,
Haber Videosu
Yorumlar
BSK
Bizim Gazete
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
44
0
4
2
14
20
2
Fenerbahçe
42
0
4
3
13
20
3
Galatasaray
39
0
5
3
12
20
4
Gaziantep FK
35
0
3
8
9
20
5
Alanyaspor
34
0
6
4
10
20
6
Trabzonspor
33
0
5
6
9
20
7
Hatayspor
32
0
6
5
9
20
8
Fatih Karagümrük
30
0
6
6
8
20
9
Yeni Malatyaspor
27
0
7
6
7
20
10
Antalyaspor
26
0
6
8
6
20
11
Çaykur Rizespor
25
0
7
7
6
20
12
Kasımpaşa
25
0
9
4
7
20
13
Göztepe
25
0
7
7
6
20
14
Sivasspor
24
0
6
9
5
20
15
Başakşehir FK
24
0
8
6
6
20
16
Konyaspor
23
0
9
5
6
20
17
Kayserispor
19
0
11
4
5
20
18
Gençlerbirliği
19
0
11
4
5
20
19
MKE Ankaragücü
18
0
12
3
5
20
20
BB Erzurumspor
17
0
11
5
4
20
21
Denizlispor
14
0
12
5
3
20
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı