Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 17:11 Bu haber 341 kez okundu
 
GÜNDEM Haberi

 

Türk Kadınlar Konseyi Derneği (TKKD) Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin, pandemi sürecinde yaşlıları bulaş riskine karşı korumak için hizmet veren, sadece iki haftada bir evlerine gidebilen huzurevi çalışanlarına toplum adına teşekkür etti. 

Türktekin, TKKD üyeleriyle birlikte Adana Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevini ziyaret etti. 
Türktekin, buradaki konumasında, yaşlıların gençliklerinde topluma hizmet verdiğini anımsatarak, “Ülkemizin gelişimine katkı sunduklarını onlara minnet borcumuz olduğunu unutmadık” dedi. 

Sosyal devlet ilkesinin anayasanın en önemli ve en güzel ilkelerinden biri olduğunu ifade eden Av. Meryem Türktekin, şunları kaydetti: “Sosyal devlet anlayışı, sadece devlete değil, bireylere de sorumluluklar yükler. Gelişmiş ülke olabilmenin ön koşullarından biri sosyal devlet anlayışının toplumda yerleşmiş olmasıdır. Bu nedenle yaşlılarımıza destek olmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Zira,toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmadır. Türk Milleti, bu temel kuralı ve toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ve her alanında ilke edinmiştir. Bunu kaybetmememiz ve daha da artırarak bu kültürü çocuklarımıza aktarmamız, büyüklerimizi sadece özel günlerinde değil, yılın her gününde hatırlamamızgerekmektedir.”

Türktekin, Huzurevi Müdürü Serdar Güneş’e ve tüm huzurevi çalışanlarına yaşlılara gösterdikleri sevgi ve saygıdan dolayı teşekkür etti. Türktekin, 
barışa ve toplumsal dayanışmaya vurgu yapmak amacıyla, Huzurevi Müdürü Serdar Güneş’e Barışın Kraliçesi Puduhepa’nın sembolu ve mührünü taşıyan bir hediye verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı