10 Milyar Dolarlık Sektör Buluşuyor
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 14:12 Bu haber 1585 kez okundu
 
10 Milyar Dolarlık Sektör Buluşuyor
EKONOMİ Haberi
 10 Milyar Dolarlık Sektör Buluşuyor

650 firma ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 35 bin ticari satın almacının katılacağı Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 16-19 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 3.hol D-10’da misafirlerini ağırlayacak olan Bambum, emayeden bambuya porselenden döküme kadar binlerce çeşit ürününü görücüye çıkaracak. 

“İhracatta Hedef 5 Milyon Dolar”

Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nın sektör için çok önemli bir fuar olduğunun altını çizen Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “ Fuar özellikle ürünlerini yurtdışına pazarlamak isteyenler için önemli bir fırsat. Bambum olarak ihracata 100 bin dolar ile başladık. Daha sonra katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarlarla 3 milyon dolara kadar ulaştık. 2021 hedefimizi ise 5 milyon dolar olarak belirledik. Şuanda 61 ülkeye ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Seyşeller, Mauritius, Fildişi Kıyısı, Çeçenya hedeflediğimiz bir ülkeler arasında. Ayrıca Sahra altı Afrika önemli ve gelişmekte olan bir pazar. Yakın zamanda ihracata başlayacağımız ülkelerin o bölgeden çıkacağını düşünüyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde Avrupa’da Bambum’un büyük bir ivme kazandığını belirten Yar, “Bambu ürünler, Avrupa pazarının Çin’den direkt tedariği tercih ettiği ürünler arasında. Çin ve Almanya gibi ülkelerin üretim konusunda ciddi sıkıntılar yaşaması Avrupalı perakendecilerin gözlerini Çin’den kendi üzerimize çektik. Türkiye’deki üretimlerimizi hızla artırarak Avrupa pazarını Çinli rakiplerin elinden aldık. Bambum olarak Avrupa’nın ilk ve tek bambu üreticisiyiz. Sektörün  yüzde 82’sini biz oluşturuyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 10, Milyar, Dolarlık, Sektör, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı