Başkan Akay’a yumurtalı saldırıya tepki!
Haber
22 Nisan 2022 - Cuma 16:26 Bu haber 8483 kez okundu
 
Başkan Akay’a yumurtalı saldırıya tepki!
GÜNDEM Haberi
Başkan Akay’a yumurtalı saldırıya tepki!

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a yönelik “yumurtalı saldırı”ya tepki gösterdi. Çelebi, “Ramazan ayı gibi kutsal bir ayda, üstelik bir iftar sofrasında, tüm güzellikleri paylaşmayı amaçladığımız bir anda gerçekleşen bu alçak saldırıyı kınıyoruz” dedi. 

 

Çelebi, Seyhan Belediye Başkanlığı önünde, belediye başkanları, il ve ilçe örgütleriyle birlikte açıklama yaptı. Başkan Akay’a geçmiş olsun dileklerini ileten Çelebi, “Provokatif saldırıyı kınamak ve başkanımız ile dayanışma içinde olmak için bugün buradayız” ifadelerini kullandı. 


Çelebi, saldırının Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında yaşandığını anımsatan Çelebi, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızın ve görevli personellerin müdahalesiyle, bu çirkin saldırı önlenmiştir. Mahalle halkına ve sağduyu sahibi yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hiçbir tepki gösterme biçimi başkasının yaşam hakkını ortadan kaldırmaya yönelik olamaz ve şiddete gerekçe olamaz. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman şiddete karşıdır ve karşı olmaya devam edecektir. Ülkemizde ekonomik, siyasal, kültürel bir çöküş dönemi yaşıyoruz. Yaşadığımız bu olumsuzlukları ülkenin kötü yönetilmesinden bağımsız değerlendirmemiz mümkün değildir. İnsanlıkla bağdaşmayan bu saldırı, aslında uzun süredir ülkeyi yönetenler tarafından uygulanan ayrıştırma, kutuplaştırma, yoksullaştırma ve işsizlik politikalarının sonuçlarından sadece biridir. Farklı düşüneni düşmanlaştıran, eleştireni cezalandıran bir anlayışın ülkemize verdiği zararları artık her alanda çok açık olarak görüyoruz. Nefret söylemlerinin, şiddet eylemlerine dönüştüğü ülkemizde her geçen gün suç oranlarını arttırmakta; toplumun huzuru ve güvenliği bozulmaktadır. Durmadan zamlanan fiyatlar, artan hayat pahalılığı, yaşanan geçim sıkıntısı, işsizlik, ödenemeyen faturalar ve gün geçtikçe yoksullaşan halkımızın yaşadığı derin ekonomik kriz; vatandaşların psikolojisini de olumsuz etkilemektedir. Biz cumhuriyet halk partisi olarak; Tüm ayrıştırma çabalarına inat birleştirmeyi, Nefrete karşı sevgiyi, şiddete karşı hoşgörüyü, Haksızlıklara karşı adaleti, baskılara karşı özgürlüğü, Savaşa karşı barışı, Tek adam yönetimine karşı demokrasiyi sonuna kadar savunacağız. Hak hukuk adalet tesis edilecek. Sevgi saygı kazanacak, hoşgörü kazanacak. Barış ve kardeşlik kazanacak.”

 

 

BAŞKAN AKAY: DESTEĞİNİZİ HİSSETMEK ÇOK ANLAMLI 


Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Desteğinizi hissetmek şahsım, ailem ve çalışanlarım için çok anlamlı, çok mutlu edici, sağ olun, var olun.” dedi


Dünkü yaşanan olayın, şahsına yapılan bir olay olmadığını kaydeden Akay, “Olay, toplumsal yozlaşmanın, kaba ve tacizkar bir kuvvetten çözüm bekleyen yapının, dışa yansımasıdır. Halkın olanı halka eşit ve adil bir şekilde paylaştırma, ulaştırma çabamızı içine sindiremeyen, gecesini gündüzüne katan çalışanlarımızın hizmetlerini kabul edemeyen zihniyetin ve özellikle kamu mallarını gasp etmek isteyenlerin ete kemiğe bürünmüş bir halinin son çırpınışlarıdır.” ifadelerini kullandı. 


Akay, şöyle devam etti: “Bu ve benzeri olaylar bizi yolumuzdan asla döndüremeyecektir. Kanımızın son damlasına kadar, nefesimiz tükenene kadar daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yapılacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var daha. Bana desteğini esirgemeyen, telefonla, mesajla veya sosyal medya aracılığı ile üzüntülerini paylaşan devlet büyüklerime, siyasi parti temsilcilerine, çalışanlarımıza ve en nihayetinde her ne suretle olursa olsun hizmet etmekten onur duyacağım tüm Seyhanlı hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Akay’a, yumurtalı, saldırıya, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı