Başrol oyuncusu yaralandı
Haber
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 10:42 Bu haber 2409 kez okundu
 
Başrol oyuncusu yaralandı
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Başrol oyuncusu yaralandı

ADANA – Adana’da çekimleri devam eden belgesel-film “Bütün Mümkünlerin Kıyısında” ekibi talihsiz bir olay yaşadı. İlk romanı ile Berlin Film Festivali’nden ödülle dönen Meltem Yılmaz’ın “Bütün Mümkünlerin Kıyısında” kitabından uyarlanan belgesel-filmin, mahalle sakinleri arasından seçilen başrol oyuncusu Sergen Eşme, silahlı çatışmada yaralandı.

ÜZÜNTÜ HAKİM

Dünyanın en prestijli ödüllerinden Berlin Film Festivali Kitaplığı’na seçilen 11 romandan birinin yazarı Meltem Yılmaz ile “Koku’nun Serüveni” belgeseliyle Los Angeles Film Festivali dahil 60 festivalden ödülle dönen yönetmen Şahin Yiğit, Adana’nın Cono Aşireti’ni izleyici ile buluşturmaya hazırlanırken yaşadıkları talihsiz olay nedeniyle üzüntülerini dile getirdi.

İki grup arasında sözlü sataşmanın ardından başladığı öne sürülen silahlı çatışmada, filmin mahalle sakinleri arasından seçilen başrol oyuncusu Sergen Eşme’nin yaralandığını bildiren Yılmaz ve Yiğit, belgesel-filmin yaşamın kıyısında kalan insanların yalnızca ilişkilendirildikleri suç dünyası ile değil günlük hayatlarındaki alışkanlıklarından yaşama tutunma çabalarına kadar bir dolu hikayeyi bünyesinde barındıracağını kaydetti.

TEDAVİ ALTINDA…

Docudrama (yarı belgesel film, yarı belgesel oyun) tarzındaki belgesel filmin çekimlerinin devam ettiği esnada başrol oyuncusunun yaralandığını ve hastanede tedavi altında olduğunu dile getiren yazar Meltem Yılmaz ve yönetmen Şahin Yiğit, Sergen Eşme’nin bir an önce sağlığına kavuşmasını diledi.

“Bütün Mümkünlerin Kıyısında” projesi tamamlandıktan sonra Berlin ve Venedik Film Festivalleri başta olmak üzere ulusal ve uluslararası arenada birçok festivalde yarışmaya girecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başrol, oyuncusu, yaralandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı