ÇAY: BÜFE KOYUN KİM ENGELLER NAMERTTİR
Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:49 Bu haber 1322 kez okundu
 
ÇAY: BÜFE KOYUN KİM ENGELLER NAMERTTİR
Adana’nın Pozantı ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi’nin ürettiği Halk Ekmek’in satışının engellendiğine yönelik iddialara Pozantı Belediye Başkanı Mustafa çay, sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
ÇAY: BÜFE KOYUN KİM ENGELLER NAMERTTİR

CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, facebook hesabında, Halk Ekmek kamyonunun Pozantı Zabıta ekiplerince engellediğine yönelik fotoğraf paylaşıp, “Pozantı Belediyesi tarafından Halk Ekmek satışı mevzuata aykırı denerek engellenmeye çalışılıyor. Vatandaşın ekmeğine dokunmayın” dedi.

Bu iddialar üzerine ise, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay Eroğlu’na tepki göstererek, İçişleri Bakanlığı’nın ekmek satışlarına yönelik genelgesini hatırlattı. Çay, şöyle dedi: “Sayın Şenol Eroğlu, halkı kandırarak gerçekleri saptırarak siyaset olmaz. Bu halkı yönetmeye talip olanlar önce yasa ve genelgeleri bilecekler unutma. Büfe koyarak sabit noktada Halk Ekmek satışını kim engeller namerttir.”

KİM ENGELLER NAMERTTİR

Çay, ayrıca kısa bir video da çekerek, hesabında paylaştı. Çay, şunları kaydetti: “CHP İlçe Başkanı Şenol Eroğlu’nun açıkta seyyar ekmek satışının mevzuat ve genelgelerle yasak olması ve hijyen olmaması halk sağlığı sorumluluğumuzu yerine getiriyor olmamızı görmezden gelerek popülizm siyaseti yapmasını kınıyor. Gerçeklerin bilinmesi için bu video konuşmamı yayınlıyorum. Ekmek satışı başlamadan makam odamda yaptığım uyarıyı görmezden gelenler ben bilirim zihniyetiyle kamu yönetilemeyeceğini öğrenecekler. Büfe koyarak sabit noktada Halk Ekmek satışını kim engeller namerttir. Konuyu saptırmanın kimseye faydası olmayacağı hak ve adaletin herkese lazım olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Kamuoyuna saygımla.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAY:, BÜFE, KOYUN, KİM, ENGELLER, NAMERTTİR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı