EŞ VE ÇOCUKLARIMIZI DA KORONAYA KARŞI AŞILAYIN!
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 16:50 Bu haber 1305 kez okundu
 
EŞ VE ÇOCUKLARIMIZI DA KORONAYA KARŞI AŞILAYIN!
Sağlık Bakanlığı’nca evde 65 yaş üzeri eşi olana aşı yapıldı, polise, öğretmene, hastalara, risklilere, futbolcu ve basın mensuplarına aşılama sürüyor. Hergün virüs riski altındaki sağlık çalışanları da çocuk ve eşleri için aşılama talep ediyor.
GÜNDEM Haberi
EŞ VE ÇOCUKLARIMIZI DA  KORONAYA KARŞI AŞILAYIN!

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başka Dr. Yusuf Eryazğan, sağlık çalışanlarının ailelerinin de Covid-19’a karşı aşılanmaları gerektiğini söyledi. 

YA ÇOCUKLARIMA BULAŞIRSA!
Eryazğan yaptığı açıklamada, İstanbul Pendik’te Aile Sağlığı Merkezi doktorlarından Senem Aslan’ın çok yeni bu hastalığına yakalanan bir hekim olarak, “Ya eşime, çocuğuma bulaştırırsam, kim bakacak onlara? Sağlık çalışanlarının aynı evi paylaştığı aileleri de acilen aşılanmalı” çağrısını anımsattı. 
İÇLERİ RAHAT OLMALI 
Eryazğan, Covid-19 vakalarının her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Sağlık çalışanları adeta bir savaş ortamında canla başla çalışıyor. Şu dönemde içleri ve kafaları rahat olmalı. Aklı sürekli ailesinde, maddi sıkıntılarda olan sağlık çalışanlarının morallerini iyice düşüyor” dedi. 
BU KORKU İLE YAŞAMAK İSTEMİYORUZ 
Eryazgan, sağlık çalışanlarının ailelerinin Covid’e karşı korumalı olduğunu bilmelerinin en doğal hakları olduğunu anımsatarak, “Hali hazırda iki günü birine meslek arkadaşlarımızı toprağa veriyoruz. Bir de eşlerimizin, çocuklarımızın korkusu ile yaşamak istemiyoruz. Bu konunun dikkate alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EŞ, VE, ÇOCUKLARIMIZI, DA, , KORONAYA, KARŞI, AŞILAYIN!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı