KİRALIK EV FİYATINDA ANORMAL ARTIŞ VAR!
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 17:22 Bu haber 697 kez okundu
 
KİRALIK EV FİYATINDA ANORMAL ARTIŞ VAR!
Adana’da kiralık ev fiyatları adeta uçuyor. Adana Emlakçılar Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, “Anormal derecede fiyat artışı var. Üniversitelerin açılması, okulların eğitime başlaması, tayin dönemleri, düğünlerin artması kira fiyatlarını yükseltti” dedi.
- Haberi
KİRALIK EV FİYATINDA ANORMAL ARTIŞ VAR!

Uçar, şehirde en ucuz  1+1 ve 2+1 kiralık daire fiyatlarının aylık 1500 liranın altında olmadığını söyledi. Uçar, daha önce pek tercih edilmeyen bir yerleşim yerinde bile önceden aylık 750 liraya bulunan kiralık 1+1 daireleri bugün bu fiyata bulmanın pek mümkün olmadığını kaydetti.

 

Pandemi yasaklarının kalkmasıyla ortaya çıkan gelişmelerin fiyatları artırdığına dikkat çeken Uçar, “Alım gücü düştüğü için gayrimenkul alıcı bulamıyor, vatandaş kiraya yöneliyor. Maliyet artışları yeni konut üretimini durdurdu. Eski ev fiyatları bile normalin üzerinde” ifadelerini kullandı.

 

Uçar, “Adana’da bugün sosyal donatılı, üst segmentte yer alan 4+1 konutun fiyatı yıllık 50 bin lirayı görüyor. Kira fiyatlarının bugünden sonra düşmesi pek mümkün değil. Çünkü üniversiteler açılıyor, yurt sorunu var. Gelecek olan öğrencilere de çok zor konut buluyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana Emlakçılar Odası Başkanı Raiba Ülkü Uçar, kira fiyatları, anormal
Yorumlar
Haber Yazılımı