Korolar Federasyonu başkanlığını Hallaçoğlu devraldı
Haber
22 Aralık 2021 - Çarşamba 09:54 Bu haber 1166 kez okundu
 
Korolar Federasyonu başkanlığını Hallaçoğlu devraldı
Adana’da 2018 yılında Türk Musiki’sine hizmet eden musiki derneklerinin aynı çatı altında toplanması, musikimizin yeni nesillere sevdirilip öğretilmesi temel amacıyla Sayın Suat Yener’in önderliğinde kurulan Adana Korolar Federasyonu, 05.12.2021 tarihinde olağan Genel Kurulu’nu yaptı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Korolar Federasyonu başkanlığını Hallaçoğlu devraldı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in de katıldığı Genel Kurul, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda bulunan Ceren Özdemir Sanat Atölyesi’nde gerçekleştirildi.

 

Sayın Suat Yener' den sonra Federasyon başkanlığını yürüten Adana Musiki Derneği Başkanı Şükrü Birbaş’ın aday olmadığı ve başkanlık için desteklediği Çukurova Musiki Derneği Başkanı Zafer Halaçoğlu, yapılan seçim sonucunda Korolar Federasyonu başkanlığını devraldı. Seçim sonucunda yapılan görevlendirmeye göre Hayrettin Arpacı (Başkan Yardımcısı), H.Levent Altınbilek (Genel Sekreter), Osman Balceli (Sayman), Mehlika Deveci Pikdöken, Pakize İçer ve Refik İşler yeni yönetim kurulu üyeleri olarak belirlendi.

 

Adana Korolar Federasyonu Başkanı olarak göreve başlayan Zafer Halaçoğlu yeni ve genç bir yönetimle görevi devraldıklarını belirterek, bir önceki yönetime yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

Adana’da Türk Müziği’ne hizmet veren musiki dernekleri ve topluluklarının ihtiyaçları doğrultusunda yeni projeler üreterek hizmet vermeye çalışacaklarını belirten Halaçoğlu, “Kültür mirasımız olan musikimiz, yalnızca onunla ilgilenenler için değil tüm toplumumuz için önemlidir. Özellikle yeni nesillere doğru aktarılabilmesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korolar, Federasyonu, başkanlığını, Hallaçoğlu, devraldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı