“LÜBEYNA” İLE SIRA DIŞI BİR KADININ PORTRESİ SAYFALAR ARASINDA
Haber
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 10:26 Bu haber 864 kez okundu
 
“LÜBEYNA” İLE SIRA DIŞI BİR KADININ PORTRESİ SAYFALAR ARASINDA
kinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde geçen; 1940’lı yıllardan 2000’lere uzanan altmış yılı aşkın bir ömrün acıklı anatomisini sunan Arman Atilla’nın ilk eseri “Lübeyna”, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
“LÜBEYNA” İLE SIRA DIŞI BİR KADININ PORTRESİ SAYFALAR ARASINDA

Arman Atilla’nın “sıra dışı bir kadının sıra dışı yaşam öyküsü”nü konu edinen ve yayıncılık dünyasına ilk adımını attığı biyografik romanı Lübeynaİnkılâp Kitabevi’nden çıktı. 1940’lı yıllardan 2000’lere uzanan altmış yılı aşkın bir ömrün sırlarla dolu, acıklı hikâyesini anlatan kitapta yazar, Lübeyna Hanım’ın İstanbul’dan Artvin’e, Diyarbakır’a ve oradan Paris’e uzanan acılarla, zorluklarla ve kalp kırıklıklarıyla geçen yaşamını kaleme alıyor. Tarih ve biyografi türündeki Lübeyna, özellikle İkinci Dünya Savaşı atmosferini, Türkiye ve dünyanın o dönemdeki durumunu satırların arasına yerleştiriyor.

Çarpıcı Bir Yaşamın Güçlü Portresi: Lübeyna

Kitabın merkezini Lübeyna Hanım’ın çarpıcı hayat hikâyesi oluştururken; arka planda 1940’lı yılların ve yakın geçmişin sosyal, siyasi ve kültürel yapısı da okuyucuya aktarılıyor. Arman Atilla’nın nitelikli kalemiyle etkileyici bir hikâye sunan kitap, Lübeyna Hanım ile güçlü bir kadın portresi çiziyor. Çocukları için gözünü kırpmadan canını verebilecek, onlar uğruna bu dünyada her türlü zorluğa katlanabilecek fedakâr ve cefakâr bir anne kimliği ile okurların karşısına çıkan Atilla, Arapçada “sır” anlamına gelen Lübeyna ismi ile okurlar için oldukça sürükleyici ve adrenalin dolu bir anlatı sunuyor. Kitap bunun yanı sıra hem hayat mücadelesinde kadının öneminin fark edilmesine, hem kadın-erkek eşitsizliğine farklı bir bakış açısı getirilmesine, hem de güncel Türk Edebiyatı’na önemi yadsınamaz bir katkı sağlıyor.

Arman Atilla’nın “sıra dışı bir kadının sıra dışı yaşam öyküsü”nü konu edinen ve yayıncılık dünyasına ilk adımını attığı biyografik romanı Lübeynaİnkılâp Kitabevi etiketiyle tüm kitapçılar ve satış platformlarında.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “LÜBEYNA”, İLE, SIRA, DIŞI, BİR, KADININ, PORTRESİ, SAYFALAR, ARASINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı