Öğrencinin başarı çıtasını yükseltmenin adresi; AKAN VIP EĞİTİM KURUMLARI
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 13:29 Bu haber 596 kez okundu
 
Öğrencinin başarı çıtasını yükseltmenin adresi; AKAN VIP EĞİTİM KURUMLARI
Akan VIP Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akan, öğrencilerle birebir ilgilenerek başarılarını katlamayı amaçlayan bir eğitim modeli kurguladıklarını söyledi. Akan VIP Eğitim Kurumları’nda 1. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilerin tamamıyla özel olarak ilgilenilerek eğitim imkânı sunuluyor.
EĞİTİM Haberi
Öğrencinin başarı çıtasını yükseltmenin adresi;  AKAN VIP EĞİTİM KURUMLARI

10 KİŞİLİK SINIFLARDA EĞİTİM

Akan, gazetemiz kurucusu Hakan Denizli’ye verdikleri eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Eğitim faaliyetlerine 2005 yılında etüt eğitim merkezi ile başladıklarını, 16 yıl süreyle eğitime bu yönde katkı sunduklarını anlatan Akan, “Bugün 16 yıl önce başladığımız eğitim serüvenimize ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim merkezimizle devam ediyoruz. Sınıf modelimiz öğrencilerle birebir ilgilenecek şekilde. 15-20 kişilik sınıflarımız yok, maksimum 10 kişilik sınıflarımız var” dedi.

 

 

YÜZYÜZE EĞİTİMİN YERİNİ HİÇBİR ŞEY TUTMAZ

Covid-19’un ortaya çıkmasıyla eğitim faaliyetlerinin askıya alındığını hatırlatan Ahmet Akan, “Bu yıl, Kişisel Gelişim Kurumu olarak Akan VIP Eğitim Kurumu olarak başladık. Öğrenciler, pandemi döneminde yalnızca online eğitim alabildi. Bu sebeple ciddi derecede yetersizlikler var. Bir üst sınıfa geçen öğrenci, alt sınıftaki derslerde büyük eksiklik yaşıyor. Bunlar ister istemez oluyor. Yüzyüze eğitimin yerini hiçbir eğitim tutamaz” ifadelerini kullandı.

Akan, Akan VIP Eğitim Kurumları’nda; öğrencilere birebir geçmiş yıllarda gördükleri veya pandemiden kaynaklı göremedikleri eğitimi takviye yaparak, düzenli takiplerini gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Akan, bu şekilde, okuldaki performanslarını da artırarak yazılılarına da katkı sağladıklarını bildirdi.

 

Egemen Gazetesi Kurucusu Hakan Denizli, Akan VIP Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akan'ı ziyaret etti.


 

YENİ NESİL SORULAR İÇİN ZEKA OYUNLARI VAR

Yeni nesil soru tarzından dolayı, öğrencilerin mutlaka kitap okuma alışkanlığı ile hızlı okuma alışkanlığı kazanması gerektiğine vurgu yapan Ahmet Akan, şunları kaydetti: “Kurumumuzda dersler ve ödev çalışmaları bitince 20 dakika kitap okumaya ayırıyoruz. Liselere Giriş Sınavı’nda son yıllarda çıkan sorulara bakıldığında görsel hafıza, görsel zekayı da kullanmak gerektiren sorular çok çıkıyor. Bunlar için de akıl ve zeka oyunları eğitimi de veriyoruz. Zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan “Zeka Oyunları” geleceğin eğitim metodudur. “Eğlenirken öğrenme” ilkesine dayanan zeka oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştırdığı için çocukların zeka gelişimine, yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına katkı sağlar. Çocuklar eğlenirken öğrenir, zekâları gelişir. Bu sayede çocukların düşünce haznesini genişletiyoruz. Yeni nesil sorular için muhakeme kurma yeteneğini sağlamaya çalışıyoruz. Bizler akıl ve zeka oyunlarını ücretsiz veriyoruz.”

Anne ve babası çalışan çocuklar için ücrete dahil olmayan hizmetler de verdiklerini anlatan Ahmet Akan, “Öğrencilerimiz okuldan çıkıp buraya geldiğinde yemek ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Bu ücrete tabi değil. Öğretmenlerimiz ne yiyorsa, gelen öğrencilerimiz de o yemeği yiyor. Yeme ihtiyacını dışarıya karşılatmadan, aileye yük olmadan… Bu da bizim farkındalığımız olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

VERİLEN EĞİTİM İÇİME SİNİYOR

Ahmet Akan, 16 yıllık öğretmen olduğunu anımsatarak, konuşmasına şöyle devam etti: “16 yıllık bir tecrübemiz var. Kadromuzu seçerken; bizzat kendim ilgileniyorum. Öğretmenlerin ders anlatmasını, sınıfa hâkimiyetini, konu bilgisini, enerjisini görerek karar veriyorum. CV’ye veya bir referansa bakarak öğretmenleri kadroya almıyorum işimi içime sinerek yapıyorum.”

Haftada bir düzenli deneme sınavı yaptıklarını ve aylık rutin deneme sınavları uygulayacaklarına dikkat çeken Akan, “Matematik sorularını kendim hazırlıyorum. Öğrencilere gördükleri konulardan 20 soru hazırlıyorum” dedi.

 

 

ÖĞRENCİYE SIKI TAKİP

Eğitim Kurumunda her öğrencinin kendine özel dolabı olduğunu aktaran Ahmet Akan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buraya çok fazla öğrenci alma düşüncemiz yok. VIP eğitim yapıyoruz. Öğrencilerin takibini yapıyor, kişisel gelişimine bakıyoruz. Öğrencinin tavır ve davranışları bizim için çok önemli. Öğrencinin soru çözme sayısına, dersteki katılımına bakıyoruz. Her hafta öğretmenlerimizle öğrencilerimizi konuşuyoruz. Bunun istişaresini yapıyoruz. Öğrenciler matematikte soru çözemeyince, bu dersten uzaklaşmaya başlıyor. Matematik konularını anlayıp soruları çözmeye başlayınca ise dersin eğlenceli olduğunu görüyor. Hayatın her alanında matematiğin olduğu bir gerçek. Rehberlik hizmeti, ilkokul birinci sınıftan 8. sınıfa kadar var.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencinin, başarı, çıtasını, yükseltmenin, adresi;, , AKAN, VIP, EĞİTİM, KURUMLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı