PROF.DR. TESLİME ATLI Burnunun direği sızlayanlara…
Yazı Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 15:49 Bu yazı 4599 kez okundu
 
Burnunun direği sızlayanlara…
PROF.DR. TESLİME ATLI
 
 

 

 

Ben burnunun direğinin sızlamasının ne olduğunu oğlum uzaklara gittiğinde anladım. İyi olduğunu, mutlu olduğunu bildiğim halde her adı geçtiğinde, aklıma her geldiğinde burnumun direği sızlar, gözlerim dolar, kalbim adeta büyür ve tüm göğüs kafesimi doldurur.

 

Bu hafta hep böyleydim. Ama nedeni oğlum değildi ne yazık ki.

 

Bu hafta ortalama 5 yıldır PKK terör örgütünün elinde tutsak olan 13 evladımız şehit edildi. Onca zaman tutsak olmalarına mı üzülsem, 13 annenin evladını sonsuza kadar kaybetmiş olmasına mı üzülsem bilemedim. Kalbim kocaman günlerdir, sığmıyor göğüs kafesime.

 

Ne kadar şanslıyım ki tutsak olmak ne demek sadece filmlerde, dizilerde gördüm ben. Daha 10 gün önce favori dizim Çukur’da (etrafımdakiler nedense duyunca çok yadırgıyor) kahramanım Yamaç (sanırım oğluma benzettiğim için çok seviyorum) tam 4 yıl tutsak kaldı. Psikolojik ve fiziksel olarak maruz kaldıklarına dayanamadığım için dizinin o bölümlerini izleyemedim. Şimdi bu 13 vatan evladına, 5 yılık tutsaklık döneminde ne oldu, nelere maruz kaldılar acaba diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Üzüntüm katlanarak artıyor.

 

Benim burnumun direği sızlarken, kalbim göğsümü yırtarken, gözlerim dolarken, boğazımda birşeyler düğümlenirken, acaba 13 şehidimizin annesi, babası, eşi, ablası, abisi ve çocukları neler yaşıyor…

 

Allah hepsine dayanma gücü versin.

 

Bu kadar istihbarat, teçhizat ve askeri güçle neden PKK’nın elinden söküp alamadık bu evlatlarımızı? Benzer durumda başkaları da var mı?

 

Şehitlerimizin ailelerine bunları yaşatanların Allah belasını versin demek yetmiyor. Biran önce teröristlere cezalarının verilmesi, bu kadar zamandır onların bulunamamasının sebebinin, varsa ihmallerin ve ihmal edenlerin bulunmasını ilgili makamlardan bekliyoruz.

 

Oğlumun iyi olduğunu bilirken bile burnunun direği sızlayan ben, şehitlerimize Allahtan rahmet, evlatlarını şehit veren tüm annelerimize başsağlığı diliyorum. Allah başka annelere bu acıyı yaşatmasın.

 
Etiketler: Burnunun, direği, sızlayanlara…,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı