EGEMEN Kendi seçimini kazanmak!
Yazı Detayı
09 Ocak 2016 - Cumartesi 19:55 Bu yazı 1096 kez okundu
 
Kendi seçimini kazanmak!
EGEMEN
 
 

 

 

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, kısa bir süre önce partisinin ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından bu kez de belediye başkanlarıyla biraraya gelmiş. Partide birlik ve dayanışmayı sağlamayı hedefleyen buluşmada Başkan Barut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’dan övgüyle söz ederken, artık partiiçi yarışın geride kaldığını, elele verip CHP’yi yerel ve genel iktidara taşımak için çalışacaklarını söylemiş.

CHP Adana’da olan oldu artık. İstesek de istemesek de partiiçi yarış geride kaldı. En yakın seçime ise 3 yıl var. Eğer, seçimler normal süresinde yapılırsa, CHP’de kongre süreci de başlamış olacak.

O zaman ne mi olacak?

Partiiçi yarış yeniden kızışacak, kavgalar, gürültüler ayyuka çıkacak. Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ı bir kenara koyalım. Çünkü, Başkan Ünal, kongre sürecinde, örgütlere müdahil olmadı. Peki, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den, Boğaçhan Ünal’ın sergilediği tavrı, önümüzdeki yıllarda görebilecek miyiz?

Şurası bir gerçek ki, CHP’de birlik ve dayanışma ruhuna gerçekten şiddetle gereksinim vardır.

Bu dayanışma ruhunun sözle yaşam bulamadığını hep birlikte gördük.

CHP’nin önündeki tek seçenek, şudur: Bu partide politika yapanlar, kendi seçimlerini kazanmak yerine, CHP’ye kazandırmak için çalışmalıdır. İşte o zaman, birlik beraberlik sağlanmış olur.

EGEMEN

 
Etiketler: Kendi, seçimini, kazanmak, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı