EGEMEN Susturamazsınız!
Yazı Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 16:30 Bu yazı 6252 kez okundu
 
Susturamazsınız!
EGEMEN
 
 

 

Gazetecilere yapılan her saldırının, yapanın yanına kar kaldığı bir ülkede; saldırılar maalesef artarak devam etmektedir. Oysa şu iyi bilinmeli ki, hiç bir gerekçe, bir gazeteciye yapılan saldırıyı meşru kılmaz, kılamaz. Son günlerde gazetecilere peş peşe  saldırılar gerçekleştirilmektedir.
**
Son olarak da gazetemiz kurucusu Hakan Denizli, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Saldırının gerçekleşme şekli, bunun gözetleme ve takip yapılarak planlı bir şekilde düzenlendiğini göstermektedir. Yani saldırının planlı ve organize şekilde gerçekleştiği kanaatindeyiz. Aslında her saldırı basın özgürlüğünedir, demokrasiye ve halkın haber alma özgürlüne yapılmıştır.
**
Gerçek demokrasinin hakim olduğu bir ülkede hiç bir suç cezasız kalmaz. Maalesef bizim ülkemizde, özellikle gazetecilere karşı yapılan fiili saldırılar karşısında ödül gibi  cezalar verilmektedir. Örneğin, Hakan Denizli’ye daha önce organizeli şekilde yumruklu ve sopalı saldırılar yapıldı. Bir tek kişi, bir tek gün bile ceza almadı.
**
Son olarak da kalleşçe, alçakça bir saldırı organize edildi. Saldırı asla kabul edilemez ama asıl kabul edilemeyecek olan bir insana çocuklarının önünde saldırmaktır. Bu ahlaksızlığın, namussuzluğun, kahpeliğin, en büyük iğrençliğin gelip dayandığı son noktanın ne olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
**
Bırakın bir gazeteciyi, bir insana genç kızı ve dört yaşındaki torununun yanında ateş etmek acaba hangi insanlığa sığar. Biri sırf Köroğlu desinler diye babasının gözlerini oymuş ama ona Köroğlu değil körünoğlu demişler.
**
Bu memlekette açılmamış gonca gülüne kıyanlara ses çıkaramayan aşağılık, iğrenç, kişiliksiz tipler, bu ahlaksızlığı dile getirenlere hesap soramaz. Açılmamış gonca gülünü satan, gönüllü muhabbet tellallarından namus abidesi devşirilemez.
**
Bu saldırıya karşı Ankara’dan, İstanbul’dan, Mersin’den, Antalya’dan, Osmaniye’den ses yükseldi de Adana’nın sesi güdük kaldı. Olay yaygın medyanın ekranlarında geniş yer buldu. Bütün haber ajansları bu olaya yer verdi. Adana’da ise gazeteler ya haberi görmezden geldi ya da kıytırık bir habermiş gibi iki sütuna beş santimlik alanla sınırlandırdı.
**
Adana Barosu, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ederiz. Bu isimlerini yazdıklarımız dışında bir tek kınama mesajı gelmedi. Bu konuda, Adana Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü ise gerçekten de çok titiz ve kapsamlı bir çalışma yürüttü ve buna devam ediyor. Öyle ya da böyle bu işin arkasındaki alçaklar ortaya çıkarılacak.
**
O lağım fareleri, o karanlık ama korkak, zavallı, alçak, namussuz, ahlaksız, kişiliğini, beynini, ruhu satmış şeref yoksunları, çukurlar mutlaka açığa çıkacak. Bu işin peşini sonu ölüm de olsa bırakmak gibi bir niyetimiz olmadığının bilinmesini isteriz.
**
Olmadık kirli yöntemler denediniz ve defalarca tehdit ettiniz. Susmadık! Bizi kaynaklarımızı kurutmak, ilan abone kesmekle tehdit ettiniz susmadık! Organize şekilde sopalı, yumruklu saldırılar yaptınız, yine susmadık! Son olarak da kanlı bir saldırı gerçekleştirdiniz.
**
Susacağımızı mı sanıyorsunuz?
Aldanıyorsunuz.
Yanılıyorsunuz.
Şunu herkes bilmeli ve anlamalı.
Susturamazsınız!

 
Etiketler: Susturamazsınız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı