ELİF DOĞAN TÜRKMEN Ümitler yitip gitmesin…
Yazı Detayı
29 Kasım 2020 - Pazar 16:23 Bu yazı 4666 kez okundu
 
Ümitler yitip gitmesin…
ELİF DOĞAN TÜRKMEN
 
 

 

Aladağ yurt yangının üzerinden 4 yıl geçmiş. Birçoğumuz için miş’li geçmiş zaman o yangında yavrularını, yakınlarını kaybedenler içinse di’li geçmiş zaman mı? Doğrusu geçmiş zaman mı? Aladağ’da yurt yangını yazması, söylemesi, yaşaması, geride kalması kolay mı? 
Çocuklarımızın birilerinin politikalarına alet edilmesi, her çocukla birlikte O’nun geleceğinin, anne babasının, belki kardeşi, belki nenesi, belki sevdiği belki, belki, belkilerin bitirdikleri ümitler, gelecekler. Bir çocuğun yitip gitmesi değil ki yalnızca. Yitip giden ümitler, gelecektir aynı zamanda. 
Ne yapılmalı ki hiç olmazsa bundan sonrası için ümitler yitip gitmesin. Geleceği kaybeden değil, inşa eden olalım. Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin’i kutluyorum. Hepimizin alkışlayacağı bir hizmeti hayata geçirdi. Öğrenci yurdu inşa ettirdi. Aladağ yurt yangınından bir gün önce açılış yapıldı. Anlamlı oldu diye düşünüyorum. 
Peki şimdi sormak istiyorum. Ülkemizdeki eğitim sisteminde öğrencisi az olan köylerde okulların kapandığı ve küçücük çocukların ancak ailelerinden uzakta ve yurtlarda kalarak okuyabildikleri gerçeğinden hareketle; Aladağ’lara yurtlar açmak gerekmez mi? Bunun seferberliğinin zamanı gelmedi mi? Yoksa bu konuda niçin konuşuyoruz ki? 
Ülkesever, vatansever, milletsever, yurtsever, kendinizi hangi sözcükle sıfatlandırırsanız sıfatlandırın bu sıfatları yüreğinizde hissediyorsanız, bu ülkenin çocuklarının geleceğe sağlam adımlarla yürümesini de diliyorsanız Aladağ’ları yurtlandırma zamanı.

 
Etiketler: Ümitler, yitip, gitmesin…,
Yorumlar
Haber Yazılımı