EGEMEN Yalan ve iftira en büyük günahlardandır
Yazı Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 18:35 Bu yazı 1850 kez okundu
 
Yalan ve iftira en büyük günahlardandır
EGEMEN
 
 

 

Bazı kendini bilmezlerin mesleğimizin itibarını küçülteceğini bile bile kendini gazeteci sanıp, belden aşağı en iğrenç yazıları yazan kişileri muhatap almanın onları değerli kılacağı aşikardır.

O minvalde gazetecilik anlayışı sergileyenlerin, hakaret ve asılsız söylemlerle hedefe ulaşacağını sananlar grubundan olmadığımız için, onlar gibi düşük profilli, cahil, küfürbaz, basit  anlayışın bir parçası olmayacağız.

*

Kafalarını önlerine eğip  yazdıklarını, iftiralarını, seviyesizce savurdukları  mesnetsiz yazılarını iyice düşünmelerini öneririz. Bizim gazetecilik anlayışımız doğru ve tutarlıdır.

İspat edemeyeceğimiz tek satır bir şey söyleyin bize.

Sizin yazdıklarının hepsinin yalan olduğunu namus ve şeref üzerine yemin ederiz ki ispatlarız ve ispatı da ortada zaten.

Peki; Siz hangi yazdığınızı, hakkımızda attığınız hangi çirkin iftirayı ispat edebilirsiniz?

Edemezsiniz!

Tuz kokmuş!

Fazla kirlendiniz. Saygınlığınıza kendi ellerinizle gölge düşürdünüz. Kendi onurunuzu, değerinizi, kendi ellerinizle, bir gereksiz, boş beyinli çukurlar uğruna pas pas ettiniz.

 

Bizim ilkemiz okurlarımıza seviyesiz ağız dalaşlarını iletmek değil, haber niteliği olan bilgileri aktarmaktır. Sadece yazıklar olsun diyor ve kendilerini muhatap almayacağımızın altını çiziyoruz .

Eğer becerebilirlerse bir nebze olsun gerçek gazeteci olmaya, biraz hasiyetli, onurlu, olmaya ve gerçeği görmeye davet ediyoruz.

İFTİRA ATTINIZ AMA…

 

Durup dururken ne oldu da birden saldırdınız?

En iğrenç iftiraları sütünlarınızda yayınladınız?

Peki ne oldu?

Kim size inandı? 


İftira, sosyal ve ahlâkı hastalıktır. İftiranın en ağırı namus üzerine atılan iftiradır.Allah nezdinde en büyük günahlardan biridir. Şu aziz mübarek günde iftara atmaya utanmayandan her şey beklenmez mi?

*

H.Z Muhammed, “İftira eden kimse, bununla amacına ulaşamaz ve sonunda dünyevî ve uhrevî bakımdan kendisi zararlı çıkar” buyurmuştur.

 Bir ayette ise iftira atılan kişinin bu işin onun hayrına olduğu şöyle bildirilir.

 

Doğrusu, uydurulmuş bir yalanla gelenler, sizin içinizden birlikte davranan bir topluluktur; siz onu kendiniz için bir şer saymayın, aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her bir kişiye kazandığı günahtan (bir ceza) vardır. Onlardan (iftiranın) büyüğünü yüklenene ise büyük bir azap vardır. (Nur Suresi, 11) 

İftira haramdır.

 

***

Başka bir hadiste ise; kıyamet gününde iftira ve yalanla başkasına, suç isnat edenler için, “Bunlar, dünyada namaz kılmış, oruç tutmuş, zekât vermiş olsalar bile, söz konusu ibadetlerin sevabı kendileri, için yeterli olmayacaktır” denilmektedir.

Yalan, münafıklıktan bir kapıdır. (İbni Adiy)

Acaba bize o kadar iftira atanların yatacak yeri var mıdır?

 

****

 

Doğruluk ilkesi ile siz okurlarımızla paylaştığımız haberlerin bazı gruplar tarafından seviyesiz bir gazetecilik anlayışına büründürülmeye çalışılmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Biz etik ve onur mücadelemizde dimdik yolumuza devam edeceğiz. Paçavraları muhatap almayacağız. Bütün okur ve takipçilerimize en derin saygılarımızı sunarız.

 

 

 
Etiketler: Yalan, iftira, büyük, günahlardandır, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı