EGEMEN Yaşasın Cumhuriyet
Yazı Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 13:29 Bu yazı 1444 kez okundu
 
Yaşasın Cumhuriyet
EGEMEN
 
 

 

Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet rejimini ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayramdır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir" sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yıldönümü kutlu olsun. 
Cumhuriyet fazilettir. Yaşanan terör, iç ve dış mihrakların oyunları, darbe kalkışması Cumhuriyetimize daha fazla kenetlenmemiz gerektiğini açıkça ortaya koşmuştur. 

Cumhuriyet, etnik ve dini tüm ayrımları reddeder. Cumhuriyet, bütünleştiricidir. 

Yıllar boyunca Ulu Önder Atatürk’ün "Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını" söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır. 

94. yılını kutladığımız bugün, etnik ayrışmayı kabul etmeyen bir millet anlayışını, uluslaşma sürecini ve laik cumhuriyeti kararlılıkla sahiplenme, savunma ve koruma günüdür.
Cumhuriyete sahip çıkmak, kimsesizlerin kimsesi, mağdurların sesi olmak demektir. Bize bu güzel Cumhuriyeti armağan eden başta Büyük Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve gazilerimizi şükranla anıyor, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için en yüksek fedakarlığı yapan şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yaşasın Cumhuriyet

 
Etiketler: Yaşasın, Cumhuriyet,
Yorumlar
Haber Yazılımı