ATDSK’nın senyörlerine şampiyonluk
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 15:55 Bu haber 853 kez okundu
 
ATDSK’nın senyörlerine şampiyonluk
SPOR Haberi
ATDSK’nın senyörlerine şampiyonluk

 

Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) senyör tenisçileri Antalya’daki Senyör Takım Şampiyonası’ndan 1’i şampiyonluk 4 kupayla döndüler.

 

Türkiye Tenis Federasyonu’nca düzenlenen, senyör tenisçilerin her yıl hasretle beklediği takım şampiyonası Alibey Club Manavgat’ta 24-29 Mayıs’ta yapıldı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Türkiye Senyör Can Üner Takım Şampiyonası’na 45 kulüpten 114’ü kadın, 148’i erkek toplam 262 takım katıldı. 850 erkek, 398 kadın toplam bin 248 senyör tenisçinin rekor katılımıyla gerçekleşen şampiyonaya ATDSK’nın senyör tenisçileri de damgalarını vurdular. ATDSK’lı tenisçiler 45+ Erkekler’de şampiyonluk kupasıyla Adana’ya döndüler. ATDSK’nın alt yapısında yetişen sporculardan oluşan 18+ Erkekler 2’nci olurken, 40+ Erkekler ve 30+ Kadınlar da üçüncülük kupası alma başarısını gösterdiler.

 

Antalya’da Adana’yı başarıyla temsil eden tüm sporculara teşekkür eden ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Bu yıl yakın zamanda kaybettiğimiz, kulübümüzün alt yapısında yetişen milli sporcumuz Çağla Büyükakçay’ı da çalıştıran Can Üner’in anısına düzenlenen şampiyonaya çok yüksek katılım gerçekleşti. Adana takımlarımız Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen tenisçilerle mücadele ettiler. 3’ü kadın 8’i erkek 11 takımla şampiyonaya katılan kulübümüzün senyör tenisçileri gerçekten büyük başarılar gösterdiler. Takımlarımızın büyük kısmı gruplardan 1’inci olarak çıktılar, şampiyonluk yolunda da başarılı maçlar çıkardılar. Katılan, destek veren, şampiyon olan ve kupa alan, Adana’mızı, külümüzü başarıyla temsil eden tüm üyelerimizi, tüm sporcularımızı kutluyorum. ATDSK olarak bir şampiyonluk, bir ikincilik ve iki üçüncülük kupasını Adana’ya getirerek, müzemize yerleştirdik. Gerek performans, gerekse senyör tenisinde daha büyük başarılar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATDSK’nın, senyörlerine, şampiyonluk,
Yorumlar
Haber Yazılımı