ADANA’DAN FİNALE KALAN OKULLAR BELLİ OLDU
Haber
16 Haziran 2021 - Çarşamba 14:26 Bu haber 767 kez okundu
 
ADANA’DAN FİNALE KALAN OKULLAR BELLİ OLDU
KÜLTÜR-SANAT Haberi
ADANA’DAN FİNALE KALAN OKULLAR BELLİ OLDU

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Adana’dan finale kalan okullar belli oldu. 

 

‘’Grup’’ dalında Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi & Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi & MEB Açıköğretim Lisesi, ‘’Enstrüman’’ dalında Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi’nde piyano ile Sude Sezer, ‘’Bireysel Kız Solist’’ dalında ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Dilan Silindir, Görkem Demir, Sahra Bağ, Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi’nden Sude Sezer Adana’dan finale kalan isimler oldu. 1700 başvuru arasından finale kalan Adanalı öğrenciler büyük bir başarıya imza atarak 158 finalist arasına adını yazdırdı.

 

Adanalı liseliler için 14 Haziran’da POWERAPP mobil uygulamasında başlayan final oylaması, 25 Haziran’a kadar devam edecek. Ücretsiz olarak indirilebilen POWERAPP mobil uygulamasında oylama yapmak isteyenler, finale kalan 158 performans arasından, farklı dallarda en beğendiklerini oylayarak ödül alanları belirleyecek.  Ödül kazanan okullar, 27 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’de PowerApp mobil uygulamasında gerçekleşecek olan yayında açıklanacak.

 

Finalde 158 performans yarışacak!

İnternet ve jüri değerlendirmesinin ardından finale kalan okulların oylanmaya başlanmasıyla, grup dalında 50, bireysel katılımlarda ise beste dalında 20, enstrüman dalında 22, kız solist dalında 30, erkek solist dalında 30 performans finale kalırken, ayrıca 6 performans Instagram üstünden oylanarak finale çıkma hakkını elde etti. Toplam 158 performans arasından ilk üçe girenler belirlenirken, Grup-İcra dalında birinci olan okula İpana tarafından tam teçhizatlı müzik stüdyosu kurulacak, tüm dallarda dereceye giren okullara ve öğrencilere para ödülleriyle birlikte, sürpriz hediyeler verilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADANA’DAN, FİNALE, KALAN, OKULLAR, BELLİ, OLDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı