Kocaispir, Yüreğir’deki 8 yıllık sorunu çözdü!
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 17:02 Bu haber 274 kez okundu
 
Kocaispir, Yüreğir’deki 8 yıllık sorunu çözdü!
Koza ve Yeşilbağlar mahallesinin kangren haline gelen imar sorunu, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in uzun uğraşları sonucu çözüme kavuştu. İki mahallede, büyük sevinç yaşanıyor.
- Haberi
Kocaispir, Yüreğir’deki  8 yıllık sorunu çözdü!

YAPI RUHSAT İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

 

Başkan Kocaispir, sorunun 2014 yılından bu yana sürdüğünü anımsatarak, 75 hektarlık bölgedeki mülkiyet sahiplerinin Yüreğir Belediyesi’ne başvurup imar durumuyla yapı ruhsat işlemlerine başlayabileceklerini söyledi. Kocaispir, vatandaşlardan gelen yoğun talepleri Ankara’daki yetkililere ilettiğini, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da rezerv yapı alanını iptal ettiğini bildirdi. 


KOCAİSPİR: YÜREĞİR’E HAYIRLI OLSUN 


Kocaispir, Bakanlığın imar planı notlarındaki, “Kentsel Tasarım Projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylanmadan uygulamaya geçilemez” ibaresinin iptal edilmesine yönelik hazırlanan Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği’nin de Yüreğir Belediye Meclisi’nce onaylandığını anlattı. Kocaispir, “Koza ve Yeşilbağlar’daki sorunu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüreğir’e ve Adana’ya hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaispir,, Yüreğir’deki, , 8, yıllık, sorunu, çözdü!,
Yorumlar
Haber Yazılımı