SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI HAKKINDA BİLİNEN 5 YANLIŞ KANI
Haber
12 Nisan 2021 - Pazartesi 16:41 Bu haber 1103 kez okundu
 
SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI HAKKINDA BİLİNEN 5 YANLIŞ KANI
TEKNOLOJİ Haberi
SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI  HAKKINDA BİLİNEN 5 YANLIŞ KANI

 

Pandemi nedeniyle yaygınlaşan uzaktan çalışma ortamları, sıfır güven yaklaşımına olan ivmeyi hızlandırıyor. Yapılan araştırmalara göre, iş liderlerinin %51’i bu süreçte sıfır güven yaklaşımını benimserken, yaklaşımın uygulanmasına yön veren yanlış bilgiler şirketlerin siber güvenliğini zedeliyor. WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, sağlam temelli siber güvenlik yapısı oluşturmak isteyen şirketlerin sıfır güven yaklaşımına dair kaçınması gereken 5 yanılgıyı sıralıyor.

 

Birçok şirketin uzaktan çalışma ortamlarını benimsemesine neden olan pandemi, güçlü siber güvenlik çözümlerine olan ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Microsoft tarafından yapılan araştırmalar, iş liderlerinin %51’inin bu süreçte sıfır güven yaklaşımına yöneldiğini gösterirken, yaklaşıma dair bilinen yanlış kanılar siber güvenlik çabalarını boşa çıkarıyor. Sıfır güven uygulamalarına dair hızlı referans noktalarının olduğuna dikkat çeken WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, yaklaşımı karmaşık bulan ve uygulayacak kaynağa sahip olmadığını düşünen şirketlerin, doğru bilgilerle temellendirilmiş sıfır güven yaklaşımı ile siber güvenliklerini güçlendirebileceğini aktarıyor.

 

Stratejik Sıfır Güvenlik Yaklaşımı için Hızlı Referans Noktaları

 

Etkili ve güvenli bir ağ kurmanın yolu, siber güvenlik sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamaktan geçiyor. Sıfır güven yaklaşımının temelinde ise diğer iş ortaklarında görülen güven anlayışı farklılıkları bulunuyor. Bu yaklaşımın, doğru anlaşıldığı takdirde herkesin kullanabileceği bir metodoloji olduğuna dikkat çeken Yusuf Evmez’e göre şirketlerin uygulayabileceği 5 hızlı referans noktası bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SIFIR, GÜVEN, YAKLAŞIMI, , HAKKINDA, BİLİNEN, 5, YANLIŞ, KANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı