SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE İTALYA KÖPRÜSÜ KURULUYOR
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 09:18 Bu haber 515 kez okundu
 
SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE İTALYA KÖPRÜSÜ KURULUYOR
EKONOMİ Haberi
SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE İTALYA KÖPRÜSÜ KURULUYOR

 

 

 

Sağlık turizminde yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye-İtalya köprüsü kuruluyor. İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan ortak çalışmalar sayesinde İtalya’dan Türkiye’ye sağlık turizmi için yoğun bir hasta akışı bekleniyor. 

Türkiye sağlık turizminde dünya genelinde yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Sağlık turizminde yapılan yatırımların karşılığı yakın zamanda alınmaya başlandı. Türkiye – İtalya arasında kurulacak sağlık turizmi köprüsü ile Türkiye ilerleyen dönemlerde İtalyan sağlık turistlerinin uğrak noktası olacak.

Türkiye Sağlık Turizminde Avrupa’nın Uğrak Noktası

Sağlık turizminde birçok farklı destinasyonun uğrak noktası olan Türkiye son dönemlerde Avrupa’dan bu alanda yoğun talep alıyor. Gerek sağlık sistemlerinin gelişmişliği gerekse coğrafi konum elverişliliği sayesinde birçok sağlık turistinin ilk tercihi Türkiye oluyor.

İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME)’nin ve İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odasının önderliğinde ve yoğun çalışmaları sonucunda oluşturulan sağlık turizminde İtalya - Türkiye köprüsü ile ilerleyen dönemlerde de Türkiye’nin sağlık turizminde dünyanın merkezi haline gelmesi öngörülüyor.

İş Birliği İtalyan Hastalar Türkiye’ye Getirilecek

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası ve İGEME iş birliği ile yapılan anlaşma neticesinde İtalya’dan yurtdışında sağlık hizmeti almak isteyen hastalar güvenli bir şekilde Türkiye’ye yönlendirilecek. Türkiye’ye sağlık turizmi konusunda İtalya’dan oluşan talebi karışılmak adına hastaların mağdur olmadan güvenli hizmet alması ve sorunlarına da çözüm olacak iş birliği ile Türkiye ve İtalya arasında yeni bir dönem başlayacak.

Anlaşma sonucunda İtalya’dan gelen hastalarla birlikte sağlık turizminde başlayan yeniliklerle birlikte Türk sağlık turizminin gelişmesinde önemli bir adım atılmış olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIK, TURİZMİNDE, TÜRKİYE, İTALYA, KÖPRÜSÜ, KURULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı