TATİLİNİZ KÂBUSUNUZ OLMASIN
Haber
27 Temmuz 2017 - Perşembe 15:24 Bu haber 3095 kez okundu
 
TATİLİNİZ KÂBUSUNUZ OLMASIN
Divam Turizm Acentası Sahibi Gül Yüzgeç, ekonomik ve kaliteli tatil için sanal ortam yerine yüz yüze görüşülen acentaların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Yüzgeç, “Bu şekilde bulunduğunuz şehirdeki acentalara da destek vermiş olursunuz” dedi.
TURİZM Haberi
TATİLİNİZ KÂBUSUNUZ OLMASIN

Ülkemizin her bir bölgesi ‘cennet’ten bir köşe adeta. Ancak kimilerimiz bulunduğumuz şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini bile görmekten uzak bir hayat yaşıyoruz. Avrupa ülkelerindeki şirketler, çalışanların ‘tatil’ yapmasının, başka yerler keşfedip mekânlar görmesinin onların iş hayatına daha fazla katkı sunduklarına inanıyor. Bizde ise durum farklı biraz. Ancak ekonomik sıkıntılarından kurtulan Türk insanı kendi kabuğunu kırıp başka yerler keşfetmenin, gezmenin, doğayla buluşmanın keyfini çıkarabiliyor.

“YENİ YENİ TOPARLANIYORUZ”
Adana’da 10 yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren Divam Turizm Acentası Sahibi Gül Yüzgeç, turizm sektörünün dışarıdan görüldüğü gibi kolay olmadığını anlatırken, hizmet sektöründe en zor iş olduğunu söylüyor. Geçen yıl yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sektörün sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Yüzgeç, “Yeni yeni toparlanıyor, kendimize geliyoruz. Bunun mutluluğu, sevinci içerisindeyiz. Daha temkinli, sağlam ve kontrollü gitmek zorundayız” diyor. “Misafirlerimizin memnuniyeti ön plandadır” diyen Yüzgeç, turizmin hata kaldırmadığını, burada iletişimin çok önemli olduğunu ve profesyonellik gerektirdiğini dile getiriyor. 
ACANTALERDAN ALIN SORUN YAŞAMAYIN
Turizm Danışmanı Gül Yüzgeç, turizm sektöründe çok sağlam ilerleyen, güvenli kaliteli hizmet alınabilecek çok firma olduğunu kaydederek internet üzerinden yapılan online alışverişlerden sonra problemleri olanların acentaların kapısını çalmasına öfkeleniyor. Yüzgeç, şunları söylüyor: “Tatil, yurt içi ve dışı uçak biletleri gibi konularda internet yerine neden acentalar tercih edilmiyor. Ancak problem yaşandığında bize ulaşıyorlar, üzülüyoruz. Biz acil durum ve anı kurtaran acenta olmak istemiyoruz. Bu konuda çok katıyım, Kişi internet üzerinden alışveriş yapmışsa, yaşadığı herhangi bir problem sonrası bana gelmesin”
BÜTÇEYE UYGUN ALTERNATİF TATİLLER VAR
Yüzgeç, otel fiyatlarının şu sezon için yüksek olduğunu, erken rezervasyonlarla daha uygun bir tatil imkânı yaşanabildiğini anlattı.  Yüzgeç, ‘güzel bir tatil yapacağım, her şey dahil konsepti ile faydalanmak istiyorum’ diyenler için 2 kişilik ‘duble’ tatil bedelinin 3-4 bin lira aralığında olduğunu dile getirdi. Yüzgeç şöyle devam etti: “Bir haftalık tatil 3-4 bin liradan başlar, 6-7 bin liraya kadar harcayabilirsiniz. Her şey dahil konseptinde güzel bir tatil yapabileceğiniz alternatifler çok. 1,5-2 bin liraya da 10 bin- 20 bine de var. ‘Tatil istiyorum’ diyen müşteriye önce bütçesi sonra kaç gün kalmak istediğini soruyorum. Bütçesine göre birçok alternatif çıkarabiliriz. 
TERÖR TURİZMİ SEKTEYE UĞRATIYOR
Turizm sektörünü sekteye uğratan, sıkıntıya sokan işleri durma noktasına getiren şeyin terör olduğuna vurgu yapan Gül Yüzgeç, şöyle devam etti: “Mutlu musunuz, huzurlu musunuz, paranız var mı, işleriniz yolunda mı, haberlere baktığınızda canınızı sıkan bir şey yoksa tatile gidebilir, geziye çıkabilirsiniz. Bir savaş ortamı varsa, birileri bir yerde ölüyorsa, sizin içinizden gelir mi? Sonuçta hepimiz insanız. Turizm sektörü de temel ihtiyaç değil, tercihe bağlı ve kendinize bir jestinizdir.”
BALKANLARA TUR BAŞLIYOR
Ege ve Karadeniz turlarının yoğunluklu olduğunu ifade eden Yüzgeç, Balkanlara vizesiz gidilebildiğini, erken rezervasyonlarla ekonomik gezilebilecek güzel yerler olduğunu belirtti. En kolay vizeyi Dubai’den aldıklarını kaydeden Yüzgeç, “Balkanlara tur furyası devam ediyor. Gelecek sezon Adana çıkışlı direk Balkan turları yapacağız” dedi. Ayrıca Güneydoğu ve Doğu’ya tekrar taleplerin oluştuğunu, özellikle Mardin ve Şanlıurfa'ya gezilerin artacağını görüyorum" diye konuştu.
ADANA’YI GEZDİRİYORUM
Gül Yüzgeç, yakın zamanda İzmir’den gelen bir kafileye Adana’yı gezdirdiğini, Seyhan nehri, Menderes Bulvarı ile gölün karşı yakasındaki kahvaltı mekanlarına hayran kaldıklarını bildirdi. Turizm acentalarının turlarda mutlaka Adana’ya uğramalarını sağlayacak adımlar atılması gerektiğine vurgu yaptı.
ÖZEL GRUPLARA TURLAR YAPACAĞIZ
Yüzgeç, şu anda Karadeniz, Ege, Urfa-Mardin ve Batı Karadeniz turları düzenlediklerini, amacının gruplara özel turlar tertiplemek olduğunu anlattı. Yüzgeç, şöyle devam etti: “Özel gruplara turlar düzenlemek istiyorum. Yaptığımız programlar çok güzel. Ve harika dostluklar, bağlar kuruluyor. A sınıfı acentayız, yurt içi- dışı biletleri, otel rezervasyonları, turlar, transfer gibi özel organizasyonlarda dahil bir çok alanda hizmet verme yetkisine sahibiz. Yeni programlar açıp, renklendirip ilgi çektirmek lazım. Bu sebeple gittiğimiz her yerden fotoğraf paylaşıp merak uyandırmak istiyorum. 6 Ağustos’ta Karadeniz’e bir turumuz var. Ege turumuzu 3 gün yaptık ve tekrar talep oluştu devamını yapacağız. Misafirlerimizi çok yormadan ve en güzeli de eğlendirerek gezdiriyoruz.”

Kaynak: (EGM) - EGEMEN ÖZEL Editör: ZİYA İPEK
Etiketler: TATİLİNİZ, KÂBUSUNUZ, OLMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı