VURSAVUŞ: KİTABA UYGUN FAKAT KAMU VİCDANI VAR!
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 17:22 Bu haber 902 kez okundu
 
VURSAVUŞ: KİTABA UYGUN FAKAT KAMU VİCDANI VAR!
Dünya Göz Hastanesi’nin TRT’den satın aldığı arsa, Büyükşehir Belediye Meclisi’nce “sağlık tesisine” dönüştürüldü.
GÜNDEM Haberi
VURSAVUŞ: KİTABA UYGUN FAKAT KAMU VİCDANI VAR!

Adana’da,  TRT’ye ait arsanın Dünya Göz Hastanesi’ne satışının ardından,  “sağlık tesisi”ne dönüştürülmesine yönelik komisyon raporu, Büyükşehir Belediyesi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. 

 

Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Başkanvekili Mustafa Bayar, başkanlığında toplandı. CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş, gündemin 33. maddesinde yer alan  “Seyhan ilçesi sınırları içerisinde kalan yaklaşık 1560 hektar alanda meclis kararı ile onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar plan revizyonuna yönelik askı süresi içerisinde yapılan 17 adet itiraz dilekçesinin görüşülmesine ait komisyon raporu” nun oylanması öncesi konuştu. 

 

CHP’li Mustafa Fidan VursavuşVursavuş, bu maddenin içinde yer alan TRT arazisinin; planlara kamu hizmet alanı olarak işlendiğini anımsatarak, bu alanı satın alanların, burayı sağlık tesisine dönüştürmek istediklerini söyledi. Konunun komisyondan geçtiğini anımsatan Vursavuş, “Kitaba uygun desek de kamu vicdanı diye bir şey var. Bu caddenin bir yoğunluğu olacak. Trafik artacak, araç sayısı çoğalacak. Belki metrekare üzerinden bir otopark istenebilir.  Ancak plan notuna 1000 araçlık otopark yapılacak notu da düşülemez” dedi. 
TRT’nin eski binasının olduğu yerin; ticari bir işletme olacağına dikkat çeken Vursavuş, “Kamuya ait fayda sağlamayacak. Bir şirketin kasasına faydası olacak. Kamu vicdanı iyi bir yere koymaz. Burası kamu hizmet alanı öyle de kalması lazım” ifadelerini kullandı. 

CHP Grup Başkanvekili Serdar SeyhanCHP’li Vursavuş’un eleştirileri üzerine konuşan CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan, yapılan düzenlemede bir yanlışlık olmadığını savundu. Seyhan, kendilerini konuyu Adana’nın faydasına mı ve hukuki mi olarak değerlendirdiklerine vurgu yapan Seyhan, “Burası 2,4 yoğunluklu inşaat izmine sahip bir yerdir. Bu konuşma, evet oyu verecekleri zan altında bırakır. Bunu kabul etmiyorum” dedi. 

İşadamı Bülent Özülkü’nün itirazlarına ilişkin düzenlemenin de yer aldığı gündem maddesi; 2’si CHP’li 1’i MHP’li meclis üyelerince reddedildi. Komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VURSAVUŞ:, KİTABA, UYGUN, FAKAT, KAMU, VİCDANI, VAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı