HAKAN DENİZLİ
Köşe Yazarı
HAKAN DENİZLİ
 

Egemen 17 yaşında!

  2 Şubat 2004 Pazartesi, Egemen Gazetesi’nin kuruluş yılı. İlk yayın hayatına başladığımızda, haftalık olarak yola çıktık. Gazetenin adı için çok düşündüm.  Beğendiğim isimler oldu ancak Egemen’i seçtim.  Ulu Önder M. Kemal Atatürk'ün, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü bizim yolumuzu çizdi.  Bu ismi o kadar sevdim ki, oğlumun ismine gazetemin adını verdim. Kızım, oğlum ve üçüncü evlat olarak gazetem var!  Gazetemiz, siz değerli okuyucularımız ve milletimizindir.  4 yıl haftalık gazete olarak yayın hayatını sürdürdük. Bir gün Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın Basın Danışmanları İsmet Ramazan Selçuk ve Abdurrahim Haklıkul, birçok haftalık gazeteye ofisimde ev sahipliği yaptığım için birinin kaleme aldığı yazıdan beni sorumlu tutmaya çalıştı. “Sana ceza kesiyoruz, bundan sonra abonelik ve ilan yok” dediler.  Haksız yere, ellerindeki gücü kullanarak bana ders vermeye çalıştılar. Bilmiyorlardı benim pire için yorgan yakacağımı! Tehditlere pabuç bırakmayacağımı! Bana karşı yapılan bu harekete öfkelendim ve gazeteyi günlük yayınlamak için girişimde bulundum.  Cebimde param yoktu. Aylık 15-20 bin lira civarında masrafı olan bir işe koyuldum. Adana'da etkin ve önemli gazetecilerden bir ekip kurdum.  Egemen, 24 Mart 2008 Pazartesi, günlük olarak yayın hayatına başladı. Basın İlan Kurumu’nun şartlarını yerine getirecek şekilde yola çıktık.  Bu süreçte, herkes kendince yorumlar yapıyordu. Özellikle meslektaşlarım, “2-3 ay sonra gazeteyi kapatır, biter-gider” diyorlardı. Ben de “3 maymun”u oynadım (!) Çünkü hedefim vardı. “Egemen Basın İlan Kurumu Listesi’ne girene kadar her şeye göğüs gereceğim” dedim.  Her türlü zorluğa rağmen, 2 yıllık süreci Basın İlan Kurumu şartlarını yerine getirerek tamamladım. Adana’da yayın hayatını sürdüren 17 günlük gazete rakibimdi. Ben en zor yolu seçtim; yazılamayanı yazan gazete olacaktık. Ve olduk. Gördüğümüz yanlışları yazdık. Tanıdık-tanımadık, güçlü-güçsüz, makam sahibi, seçilmiş, bürokrat siyasetçi demedik. Hepsinde gördüklerimiz yanlışları yazdık. Bu süreçte tehditler, hakaretler, yumruklu, sopalı, silahlı saldırılar, ekmeğimizin kesilmesi, dostlarımızın bizden uzaklaştırılmasını yaşadım. Hepsini göze aldım.  Şimdi en çok okunan, yarın ne yazacağı merak edilen bir gazete olduk. Ulusal kanallar içerisinde en çok izlenen Fox TV’de Ünlü Programcı-Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programı’nın yerel gazeteler bölümünde kendimize yer bulduk.  Bugünlere gelmemizde, siz değerli okuyucularımızın katkısı büyük. İyi ki varsınız. Sizlerle nice 17 yıllar geçireceğiz. Çünkü gücümüzü sizden alıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.
Ekleme Tarihi: 01 Şubat 2021 - Pazartesi

Egemen 17 yaşında!


 
2 Şubat 2004 Pazartesi, Egemen Gazetesi’nin kuruluş yılı. İlk yayın hayatına başladığımızda, haftalık olarak yola çıktık. Gazetenin adı için çok düşündüm.  Beğendiğim isimler oldu ancak Egemen’i seçtim. 
Ulu Önder M. Kemal Atatürk'ün, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü bizim yolumuzu çizdi.  Bu ismi o kadar sevdim ki, oğlumun ismine gazetemin adını verdim. Kızım, oğlum ve üçüncü evlat olarak gazetem var! 
Gazetemiz, siz değerli okuyucularımız ve milletimizindir. 
4 yıl haftalık gazete olarak yayın hayatını sürdürdük. Bir gün Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın Basın Danışmanları İsmet Ramazan Selçuk ve Abdurrahim Haklıkul, birçok haftalık gazeteye ofisimde ev sahipliği yaptığım için birinin kaleme aldığı yazıdan beni sorumlu tutmaya çalıştı. “Sana ceza kesiyoruz, bundan sonra abonelik ve ilan yok” dediler. 
Haksız yere, ellerindeki gücü kullanarak bana ders vermeye çalıştılar. Bilmiyorlardı benim pire için yorgan yakacağımı! Tehditlere pabuç bırakmayacağımı! Bana karşı yapılan bu harekete öfkelendim ve gazeteyi günlük yayınlamak için girişimde bulundum. 
Cebimde param yoktu. Aylık 15-20 bin lira civarında masrafı olan bir işe koyuldum. Adana'da etkin ve önemli gazetecilerden bir ekip kurdum.  Egemen, 24 Mart 2008 Pazartesi, günlük olarak yayın hayatına başladı. Basın İlan Kurumu’nun şartlarını yerine getirecek şekilde yola çıktık. 
Bu süreçte, herkes kendince yorumlar yapıyordu. Özellikle meslektaşlarım, “2-3 ay sonra gazeteyi kapatır, biter-gider” diyorlardı. Ben de “3 maymun”u oynadım (!) Çünkü hedefim vardı. “Egemen Basın İlan Kurumu Listesi’ne girene kadar her şeye göğüs gereceğim” dedim. 
Her türlü zorluğa rağmen, 2 yıllık süreci Basın İlan Kurumu şartlarını yerine getirerek tamamladım. Adana’da yayın hayatını sürdüren 17 günlük gazete rakibimdi. Ben en zor yolu seçtim; yazılamayanı yazan gazete olacaktık. Ve olduk.
Gördüğümüz yanlışları yazdık. Tanıdık-tanımadık, güçlü-güçsüz, makam sahibi, seçilmiş, bürokrat siyasetçi demedik. Hepsinde gördüklerimiz yanlışları yazdık. Bu süreçte tehditler, hakaretler, yumruklu, sopalı, silahlı saldırılar, ekmeğimizin kesilmesi, dostlarımızın bizden uzaklaştırılmasını yaşadım. Hepsini göze aldım. 
Şimdi en çok okunan, yarın ne yazacağı merak edilen bir gazete olduk. Ulusal kanallar içerisinde en çok izlenen Fox TV’de Ünlü Programcı-Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programı’nın yerel gazeteler bölümünde kendimize yer bulduk. 
Bugünlere gelmemizde, siz değerli okuyucularımızın katkısı büyük. İyi ki varsınız. Sizlerle nice 17 yıllar geçireceğiz. Çünkü gücümüzü sizden alıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egemengzt.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.