"30 Ağustos bizim için iftihar vesilesidir"
Haber
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 09:10 Bu haber 1160 kez okundu
 
"30 Ağustos bizim için iftihar vesilesidir"
SİYASET Haberi

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 30 Ağustos 1922’nin, istiklal mücadelesinin zaferle tamamlandığı tarih olduğunu belirterek, işgalci güçler karşısında verilen destansı mücadele nihayetinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin vücut bulduğunu söyledi. 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Başkan Ay, 30 Ağustos Zaferi’nin, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan milletin gücünün ortaya koyulması bakımından büyük anlam ifade ettiğini kaydetti. 

Türk milletinin, 30 Ağustos zaferiyle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek şekilde unutulmaz bir ders verdiğini ifade eden Başkan Ay, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, dün olduğu gibi bugün de sınırlarımız içinde ve sınırlarımızın ötesinde terör örgütleriyle ve onların destekçileriyle mücadele etmekte, zaferlerimize yeni zaferler eklemektedir. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizi şanlı tarihimizden ilhamla büyük hedeflerine kararlılıkla taşırken, ecdadımızın canlarıyla ve kanlarıyla vatan kıldığı bu topraklarda kardeşliğimizi bozacak, huzur iklimine zarar verecek hiçbir girişime müsaade etmeyeceğiz" dedi. 

30 Ağustos 1922'de Anadolu'nun bağrına saplanmak istenen hançeri söküp atan atalarımızın yepyeni bir ufuk açtığını belirten Başkan Ay, "Biz de bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürüttüğünüz mücadeleyle bizden sonraki nesillerin önünde çok daha geniş, çok daha aydınlık bir ufuk açmanın gayreti içindeyiz. 

Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını miras olarak bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılı olan 2023 için belirlediğimiz hedefler, bu büyük vizyonların altyapısıdır. 2023 hedeflerimize mutlaka ulaşacağız. İşte o zaman Türkiye'nin önünde yepyeni bir dönem açılmış olacaktır" dedi.

Başkan Ay, "30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yıl dönümü vesilesiyle, başta Büyük Zafer'in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, coşkusunu yürekten paylaştığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" şeklinde konuştu.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: "30, Ağustos, bizim, için, iftihar, vesilesidir", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı