Adana Kolejliler geri dönüştürdüler, kazandılar
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 14:37 Bu haber 421 kez okundu
 
Adana Kolejliler geri dönüştürdüler, kazandılar
GÜNDEM Haberi
Adana Kolejliler geri dönüştürdüler, kazandılar

 

Eğitimin 61 yıllık çınarı Adana Koleji’nin öğrencileri geri dönüşüm tasarımlarıyla doğaya katkı sağlayarak, ödül kazandılar.

Adana Koleji’nin anasınıfı ve ilkokul öğrencileri arasında ‘Geri Dönüşüm-Tasarım-Kodlama Yarışması’ düzenlendi. Öğrenciler, geri dönüştürülebilir ya da atık malzemelerden hayatı kolaylaştırabilecek, belirli bir fayda sağlayacak tasarım ve kodlama yaparak oluşturdukları teknoloji projeleriyle yarışmaya katıldılar. Değerlendirme sonunda ilk 3’e giren öğrencilere Başarı Sertifikası ile Adana Koleji’nin STEM-Robotics Atölyesi’nde 3 boyutlu yazıcı ile üretilen ödüller, proje hazırlayan tüm öğrencilere de Katılım Sertifikası verildi. Değerlendirme sonunda Anasınıfında Umay Yurdadoğ, Rüzgar Onay ve Duru Özdağ, İlkokul 1-2’nci Sınıflarda Pelin Su Saraç, Masal Sevik, Naz Damla Gizir, 3-4’üncü Sınıflarda ise Kemal Gencel, Derin Gizir ve Zeynep Melis Gülcan ilk 3 dereceyi aldılar.

 Öğrencileri başarılı tasarımları ve projelerinden dolayı kutlayan Adana Koleji Kurucusu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande Melis Göksel, “Öğrencilerimizin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, farklı bakış açıları kazandırarak üretkenliği artırmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlarken, onlara destek olan velilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Kolejliler, geri, dönüştürdüler,, kazandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı