Çukurova yağmura doydu!
Haber
13 Ocak 2022 - Perşembe 18:07 Bu haber 474 kez okundu
 
Çukurova yağmura doydu!
Adana’da hafta sonundan bu yana süren yağışlar, şehrin ova kesimlerinde buğday ekili bazı arazileri sular altında bıraktı. CHP Adana milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, özellikle buğday ekili arazilerde yağmur sularının acilen tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.
- Haberi
Çukurova yağmura doydu!

Barut, üreticilerin uzun bir zamandan bu yana yağış beklediklerini anımsatarak, “Yağmur berekettir şüphesiz, ancak her şey gibi yağmurun da azı karar çoğu zarar. Tarım alanları 4 günden bu yana devam eden yağmurdan dolayı suya doydu. Tahliye edilmeyen yağmur sularından dolayı buğday ekili tarlalarda çürümeler baş gösterebilir, narenciyede sıkıntılara yol açabilir.” ifadelerini kullandı. 

 

Barut, şu ana kadar çiftlerden kendisine yağıştan zarar gördüklerine yönelik bir sorun ulaşmadığını anlattı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Cahit İncefikir de “Yağış devam etseydi, büyük sorunlarla karşılaşabilirdik. Nehre yakın tarlalarda kısmı su birikmeleri yaşanmış olabilir ve bu ürüne zarar verir. Ova yeterli yağışı aldı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çukurova, yağmura, doydu!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı