Hasreti bitiren şarkı!
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 13:57 Bu haber 1043 kez okundu
 
Hasreti bitiren şarkı!
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Hasreti bitiren şarkı!

 

 

Adanalı mahalli sanatçı Ali Turaç’ın seslendirdiği, “Adanalıyık, Adanalıyık, Allah’ın adamıyık…

Biz bu ligin içinde takımın kralıyık” son günlerde dillerden düşmüyor.

Pazar günü deplasmanda Menemenspor ile karşılaşacak olan Mavi-Lacivertliler; 27 yıllık hasreti bitirmek için sahaya çıkacak. Sosyal medyada yayınlandığı ilk andan itibaren büyük ilgi gören şarkı, “Hasreti bitiren şampiyonluk şarkısı” olarak değerlendirildi.

Yeni Adana Stadı’nda oynanan Balıkesirspor maçında stad hoparlöründen çalınan şarkı, sokağa çıkma yasağına rağmen stadın yolunu tutan taraftarların heyecan dozunu artırırken, göğüsleri kabarttı.

Söz ve Müziği Kemal İlbeyi’nin yaptığı, Kasetçi Kerim tarafından 7 ay önce single olarak çıkartılan ve sosyal medyada paylaşım ve tanıtım rekoru kıran, güzel geri dönüşler alan şarkı; Adana Demirspor’un Türkiye’ye damga vuran futbolu ve aldığı başarılı sonuçlarla Demirspor’a uyarlandı. Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşan, şampiyonluğun görünmesiyle birlikte, adeta ŞAMPİYONLUK ŞARKISI olma özelliği kazandı.

Heyecanla son düdüğü bekleyen, coşup-eğlenmek ve uzun yıllar sonra gelen şampiyonluğu kucaklamak isteyen taraftarlar; “TAKIMIN KRALIYIK” sloganını dillerinden düşürmezken, adeta Hasret Bitiren şarkı ile yatıp kalkıyor.

Adanalı sanatçı Ali Turaç yaptığı açıklamada; “Bu kentin ekmeğini yiyip, suyunu içen, havasını soluyan herkesin bu şampiyonlukta emeği var.

Sadece Demirspor taraftarı değil, sanatçısı, gazetecisi, sokaktaki simitçisi bile artık sokakta daha bir sağlam yürüyor. Adeta herkesin gözlerinin içi gülüyor. Süper Lig’e yükselme heyecanı herkesi sarmış durumda. Bu heyecan dalgasına kapılmamak, bu duyguyu doyasıya yaşamamak imkansız. Sanatçı dediğin de, içinde yaşadığı toplumun acılarını, gelecek beklentilerini, umutlarını, gözyaşlarını, hayal kırıklıklarını, yaşanmışlıklarını, sevinçlerini dile getirmek, geçmişten günümüze imbik imbik süzülen duygulara tercüman olmak zorundadır. Türk futboluna damga vuran, isimleri altın harflerle yazılan futbolcuları yetiştiren, halkın takımı olan Adana Demirspor güzel ve güneşli günlere yelken açarken, biz sanatçılar olarak bu mutluluğa ortak olmak, yazılan hikayeyi en geniş kesimlere ulaştırmak ve sevinci paylaşarak çoğaltmak durumundayız. Adana Demirspor’un hakettiği Süper Lig’e yükseleceğine gönülden inanıyorum. O sene bu sene… Bu başarıda emeği geçen herkese Adanalı sanatçı olarak teşekkür ederim. Bu şarkımız sadece Adana Demirspor’a değil Adana’ya gelsin… Son düdükle birlikte kentin her sokağında, her caddesinde, en kuytu yerlerde bile göğsümüzü yırtarcasına bu şarkıyı dillendirip; Adanalıyız, Allahın adamıyız. Biz bu ligin içinde takımın kralıyız” diye haykıracağız” dedi.

 

İŞTE O ŞARKI

Aşkım mavi-şimşeğim

Seninle ağlar gülerim

Nerede rengini görsem

Ben kendimden geçerim

Ruhunda asilik var

Yalnız sensin gerçeğim

Adalıyık, Adanalıyık.

Allahın adamıyık…

Biz bu ligin içinde

Takımın kralıyız”

Mavi Şimşek oynuyor

Vurduğu gol oluyor

O sene, bu seneyse

Şampiyonluk geliyor…

Adana Demirspor

Kalbim seni seviyor…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hasreti, bitiren, şarkı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı