Yabancıya değil, Türk köylüsüne her yıl 10 milyar transfer edeceğiz
Haber
07 Haziran 2021 - Pazartesi 14:49 Bu haber 827 kez okundu
 
Yabancıya değil, Türk köylüsüne her yıl 10 milyar transfer edeceğiz
Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ:
SİYASET Haberi
Yabancıya değil, Türk köylüsüne  her yıl 10 milyar transfer edeceğiz

Ayyıldız Hareketi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, “AVM’ler değil, fabrikalar inşa eden, yabancı köylülere, ziraatçılara her yıl 9-10 milyar para transfer eden değil, bu parayı Türk köylüsü ve Türk tarımı için harcayan, devletin sanayide büyük yatırımlara tekrar imza attığı ve herkese iş ve aş için girişimlerde bulunan bir ekonomik model geliştiriyoruz” dedi. 

Özdağ, Adana milletvekili İsmail Koncuk, hareketin Adana’da teşkilatlanmasını yapacak Abdurrahman Erkoç ve Hakan Kuşçu ile birlikte Şirin Park Otel’de sivil toplum kuruluşu ve gazetecilerle buluştu. Özdağ, Ankara’dan Adana’ya bir heyetle geldiklerini anımsatarak, burada değişik sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek esnafla bir araya geleceklerini söyledi.

ATATÜRK’LE  YOLA ÇIKTIK

Ayyıldız Hareketi’nin Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçileri tarafından oluşturulan ve partileşme sürecinde olan bir hareket olduğunu anımsatan Özdağ, 19 Mayıs 2021’de Ankara’da Gazi Mustafa Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret edip dua ederek yola çıktıklarını bildirdi. Aynı gün Ankara’da Ayyıldız Hareketi’nin Eşgüdüm Merkezi’ni kurduklarını kaydeden Özdağ, Türk tarihinin başladığı yer olan Kazakistan’ın Yesi yeni adıyla Türkistan kentine bir heyetle ziyarette bulunduklarını vurguladı. Özdağ, “Aslan Baba’nın Türbesi’ni ziyaret ettik. Aslanbaba bugünkü milli kimliğimizi oluşturan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin hocasıdır. Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettik ve dua ettik. Orta Asya Türklüğü Hoca Ahmet Yesevi’nin türbesini ziyaretini yarı hac olarak nitelendirir, kabul eder. Biz de duamızı ettik. Bazıları parti kurmadan önce Washington’a gider, icazet alır, bazısı Brüksel’e gider icazet alır, bazısı Pensilvanya’dan icazet alır. Biz Türk milliyetçileri olarak Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri olarak yola Anıtkabir’den ve Türkistan’dan çıktık” ifadelerini kullandı. 

ANADOLU’YU KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ

Adana’dan başlayıp tüm Anadolu’yu karış karış gezeceklerini aktaran Özdağ, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ağır sorunlar konusunda çözüm önerilerini anlatacaklarını bildirdi. Özdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz, kimseye mevcut dertleri anlatmayacağız. Halkımız bu dertleri gayet iyi biliyor. Bu dertlerin altında eziliyor zaten. Biz, çözüm önerilerimizi anlatacağız. Biz Türkiye’nin bu mevcut krizden nasıl çıkacağını anlatacağız. Biz milli birliğimizi nasıl sağlayacağımızı anlatacağız. Biz Türkiye’yi AVM ekonomisinden fabrika ekonomisine nasıl geçireceğimizi anlatacağız. Türk köyünün nasıl canlanacağını, Türk tarım ve hayvancılığının nasıl canlanacağını anlatacağız. Ve biz, Türk milletinin sırtında artık inanılmaz bir yük olan ve Birleşmiş Milletler’den verilen açıklamada 9 milyon olarak ifade edilen Türk milletinin sırtındaki Suriyeli yükünden, nasıl Türk milletinin kurtulacağını aziz halkımıza bütün Anadolu’yu dolaşarak anlatacağız. Buna da buradan Adana’dan başlayacağız. Allah yardımcımız olsun.”

30 AĞUSTOS’TA PARTİYİ KURACAĞIZ

Özdağ, bir gazetecinin partinin ne zaman kurulacağı yönündeki sorusuna şöyle yanıt verdi: “4 Mart 2021’de istifa ettim. İstifa edeli 3 ay oldu. Bu 3 ayın önemli bir bölümü de salgın hastalık ve kapanma şartlarında geçti. Bun rağmen Ayyıldız Hareketi çok önemli bir yol katetti. Önemli işleri gerimizde bıraktık. Partimizin kurucular kurulunu büyük ölçüde oluşturduk. Partinin programı derlendi, toparlandı. Son rötuşlar üzerinde çalışıyoruz. Taslağımızı hazırladık, sosyal medya platformlarımızı oluşturduk. İnternet sitemiz oluşmak üzere. Partinin logosu ismi belli. İllerde teşkilatlanma konusunda epey bir mesafe kaydettik. Ve şimdi yaz aylarını Anadolu’yu dolaşarak geçireceğiz. 19 Mayıs’ta Anıtkabir’den yola çıktık. 26 Ağustos’ta Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 950. Yılı ve Büyük Taarruzun 99’ncu yılında da inşallah partimizi kuracağız.”

 

NE MİLLET NE CUMHUR İTTİFAKININ PARÇASI OLACAĞIZ

Özdağ, HDP ve Millet ittifakı ilişkisine bir sorusunu cevaplarken, “Türk milletini cepheleştiren, ayrıştıran ve düşmanlaştıran bu iki ittifakın parçası olmama konusunda kararlıyız. Ne Cumhur ittifakının parçası olacağız, ne Millet ittifakının parçası olacağız. Biz ittifakı büyük Türk milleti ile yapacağız” dedi.

Özdağ, milletin yüzde 90’ından fazlasının oyuna talip olduklarını aktararak, şöyle devam etti: “Aklınıza şu soru gelebilir. Talip olmadığınız oylar da mı var? Evet talip olmadığımız ve taviz vermeyeceğiz almak için oylarımız da var. Hırsızın, uğursuzun, talancının, soyguncunun, bölücünün, işbirlikçinin, emperyalizmin uşağının oyuna talip değiliz. Canları cehenneme..  Ama biz şu ana kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun kutlu istiklal harbimizle büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ve Cumhuriyet’in kuruluş esasları ile sorunu olmayan bütün yurtsever ve vatanseverlerin oyuna talibiz. Hepsi bizim öz kardeşimiz. Bunun dışında kim kimle ittifak yapar, yapmazmış o konularda biz doğru politik duruşu her zaman sergiledik. Ne olması gerektiğini her zaman ortaya koyduk onun için de zaten bugün zaten burada yeni bir politik partinin kuruluşunu yapıyoruz. Eğer makam mevki, koltuk derdinde olsaydık bugün burada olmazdık. Ne İsmail vekilim, ne ben sadece susmamız yeterdi. Ama biz Türk milletine verilen sözlerin nasıl çarpıtıldığını, nasıl Türk milliyetçiliğine ihanet edildiğini görünce yeter artık dedik ve yola düştük.”

 

PLANLI KALKINMAYI ESAS ALACAĞIZ

Özdağ, Türk milletinin önüne, köklü değişiklikleri öngören bir ekonomik programla çıkacaklarını bildirdi. Özdağ, “Köklü değişiklikler derken gerçekten köklü değişiklikler önereceğiz. Günübirlik kararlarla neoliberalizmin ne idüğü belirsiz serbest piyasa ekonomi ile değil, planlı kalkınmayı esas alan Türkiye’nin yetersiz kaynaklarını planlı şekilde doğru projelere aktaran AVM’ler değil, fabrikalar inşa eden, yabancı köylülere, ziraatçılara her yıl 9-10 milyar para transfer eden değil, bu parayı Türk köylüsü ve Türk tarımı için harcayan, devletin sanayide büyük yatırımlara tekrar imza attığı ve herkese iş ve aş için girimlerde bulunan bir ekonomik model geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

MARMARA’NIN TABUTUNA SON ÇİVİ ÇAKILIYOR

Türk ekonomisinin bugün Marmara denizi etrafında konumlanmış durumda olduğuna dikkat çeken Özdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu bölgede 30 milyona yakın insan yaşıyor. Marmara denizi öldü. Şimdi Kanal İstanbul’la bu denize tabutun son çivisi çakılmak isteniyor. Oysa Türkiye’nin yen Marmara bölgelerine ihtiyacı var. Mersin liman olmak üzere, Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Niğde, Şanlıurfa ve Adıyaman’ı ikinci Marmara Bölgesi yapmaya kararlıyız. Burası bir sanayi bölgesi olacak. Yen Trabzon liman olmak üzere, Giresun, Ordu, Rize, Erzincan, Erzurum, Artvin bu bölge tarım ve hayvancılıkta ileri sanayi tekniklerinin de kullanılarak üretimin artırıldığı bir alanda 3. Marmara Bölgesi olacak. Sanayiyi yurt sathına yayacağız. Artık herkes İstanbul’da toplanmayacak. İstanbul’u ise, Berlin’le Tokyo arasındaki en ileri teknoloji merkezi haline getirme konusunda kararlıyız. İstanbul bir Hı-Tec Merkezi haline gelecek. BU çalışmalarımızı Türk halkı ile paylaşacağız.”

 

KONCUK: BİLİM, BİRLİK VE BARIŞ

Adana milletvekili İsmail Koncuk ise Adana insanının desteğinin çok önemli olduğunu söyledi. Koncuk, hükümetin bütün hatalarına rağmen 20 yıldır sarı muhalefetin iktidara can suyu verdiğini hatırlatarak, Ayyıldız Haraketi’nin bilim, birlik ve barışa önem verdiğini bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yabancıya, değil,, Türk, köylüsüne, , her, yıl, 10, milyar, transfer, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı